Styczeń to nie tylko czas karnawału, robienia postanowień noworocznych czy wyjazdów na narty. W tym miesiącu obchodzimy również Dzień Babci i Dziadka. Jaki prezent najbardziej spodoba się seniorom?

Koszulki z napisem „Dla kochanej babci”, ręczniki, spersonalizowane nalewki – propozycji prezentów dla dziadków jest obecnie wiele. Które wybrać? Oczywiście takie, które wywołają uśmiech na twarzy i przywołają pozytywne wspomnienia. Właśnie po to powstała marka Bracia Koral – Lody Jak Dawniej, wykorzystująca receptury tworzenia najlepszych lodowych rarytasów. Dzięki temu lody – choć tworzone dziś – smakują jak dawniej. 

Lody zimą wychodzą na zdrowie

Kiedy jemy lody zimą, różnica pomiędzy temperaturą powietrza, a lodami jest niewielka. Dzięki temu ryzyko infekcji gardła jest niewielkie. Latem różnica temperatur jest duża, przez co wzrasta prawdopodobieństwo wychłodzenia gardła. Razem z dolegliwościami śluzówki szybko można złapać anginę. 

Dzięki lodom kości naszych dziadków będą mocne, a zęby zdrowe. Wszystko dzięki obecności wapnia w mleku i śmietance – ważnym składnikom zimnych przysmaków. Odpowiedni poziom wapnia zapewnia także dobrą krzepliwość krwi. 

Lody są również źródłem witamin A, B, D, E, które zapobiegają krzywicy, poprawiają koncentrację oraz wspomagają układ odpornościowy.   

Smaki lodów z dzieciństwa

Jeśli dziadkowie lubią klasyczne desery lodowe, warto podsunąć im smaki, które przypomną dzieciństwo. Odpowiednie będą więc lody śmietankowe, czekoladowe i bakaliowe. Zimne przekąski są ucztą dla podniebienia, jeśli umieścimy je obok siebie w pucharku. Można połączyć je z owocami, kolorową posypką czy bitą śmietaną. 

Lodowe szaleństwa 

W sytuacji, kiedy chcemy obdarować naszych dziadków niestandardowym przysmakiem, sprawdzą się takie smaki jak caffe latte, śmietankowe z ciasteczkami, miętowe z czekoladą. Warto zastanowić się również nad alkoholowymi dodatkami do deserów np. likierem krówkowym czy adwokatem. 

– Spotykając się z dziadkami z okazji ich święta, delektujemy się różnymi słodkościami. Warto zwrócić uwagę na lody – ich walory zdrowotne oraz sentymentalne. W przypadku niektórych deserów korzystamy z receptur, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Lody mogą więc przypomnieć dziadkom wiele miłych chwil z dawnych lat – mówi Piotr Gąsiorowski, Dyrektor Marketingu PPL Koral, właściciela marki Bracia Koral – Lody Jak Dawniej. 

Alternatywą dla lodów tworzonych na bazie mleka i śmietanki są niskokaloryczne sorbety owocowe. Doskonale sprawdzą się jako propozycja dla seniorów dbających o linię. W ofercie marki Bracia Koral można znaleźć m.in. orzeźwiające mango, cytrynę, słodką malinę czy truskawkę. 

Marka Bracia Koral – Lody Jak Dawniej zadebiutowała na rynku w sezonie 2014 z okazji jubileuszu 35-lecia działalności Przedsiębiorstwa Produkcji Lodów Koral. Obecnie w portfolio marki dostępne są 23 produkty – oferta obejmuje zarówno lody impulsowe oraz familijne. Systematycznie i znacząco zwiększając udziały w rynku, marka Bracia Koral – Lody Jak Dawniej oferuje konsumentom oryginalne kompozycje smakowe przygotowywane z najwyższej jakości produktów oraz oparte na specjalnie wyselekcjonowanych recepturach. Puszysta śmietanka, prawdziwe masło, najlepszej jakości kakao, belgijska czekolada, najwyższej klasy bakalie oraz porcje świeżych i soczystych owoców to składniki, dzięki którym lody Bracia Koral choć tworzone dziś, smakują jak dawniej.