Trwa akcja DAX Sun #OpalamSieBezpiecznie, czyli bezpłatne dermatologiczne badania skóry.
W ramach programu społeczno-edukacyjnego przebadani zostali mieszkańcy i turyści w Warszawie, Świnoujściu, Międzyzdrojach, Kamieniu Pomorskim i Kołobrzegu. W najbliższych dniach w specjalnym Melanobusie będzie można przebadać swoją skórę także w Darłowie, Ustce, Pucku, Trójmieście i Łodzi. L
ekarze dermatolodzy będą sprawdzać wrażliwość skóry na promieniowanie UV oraz badać znamiona skórne, jak również pomagać w doborze filtra gwarantującego odpowiedni poziom ochrony przeciwsłonecznej. Akcja potrwa do 17 lipca.

 Tylko w 2015 roku w akcji DAX Sun #OpalamSieBezpiecznie wzięło udział blisko 8 000 osób, z czego dokładnie przebada#OpalamSieBezpiecznieno 2660 Polaków. W trakcie trwania 3. edycji programu wykryto 220 przypadków czerniaka – nowotworu złośliwego skóry. Szacuje się, że w Polsce na czerniaka zapada około 2 500 osób rocznie, więc można przyjąć, że dzięki akcji #OpalamSieBezpiecznie” może być wykrywanych w danym roku około 9% zachorowań w naszym kraju.

Jak nas znaleźć?

Znakiem rozpoznawczym akcji będzie Melanobus Dax Sun #OpalamSieBezpiecznie – camper oznaczony logo programu edukacyjno – społecznego oraz namioty, w których będzie można skonsultować dobór odpowiedniego poziomu ochrony z personelem medycznym oraz przebadać znamiona i pieprzyki u lekarza dermatologa. Każda osoba, która przebada skórę otrzyma w prezencie poradnik pt. „Rak skóry, czerniak i znamiona skóry” opracowany w ramach Programu Edukacji Onkologicznej.

Nowotwory skóry spośród wszystkich nowotworów złośliwych należą do najprostszych w wykrywaniu, ale też zapobieganiu. Każdy z nas może zmniejszyć ryzyko poprzez ograniczenie ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe, ale także obserwując i badając wszelkie zmiany na swojej skórze. Dlatego na całej trasie akcji #OpalamSieBezpiecznie, będzie można skonsultować się bezpłatnie z naszymi specjalistami, lekarzami dermatologami. W ten sposób chcemy pokazać jak ważna jest profilaktyka i zaprzyjaźnić Polaków z regularnymi badaniami skóry” – powiedział lek. med. Radosław Szubert, Prezes Zarządu POLMED S.A.

W tegorocznej piątej edycji programu edukacyjno – społecznego #OpalamSieBezpiecznie której inicjatorem
i organizatorem jest marka DAX Sun, do skorzystania
z bezpłatnych badań zachęcają znane aktorki: Joanna Moro, Monika Mrozowska, Aneta Todorczuk-Perchuć oraz prezenterka telewizyjna Paulina Drażba.

Zaangażowałam się w akcję #OpalamSieBezpiecznie, bo doskonale wiem, jak bardzo ważna jest odpowiednia ochrona przed słońcem. Posiadając sporą wiedzę na temat atopowego zapalenia skóry i jej kondycji, szczególnie teraz podczas wakacji zwracam uwagę na zabezpieczenie jej odpowiednimi kremami z filtrem UV. Zachęcam wszystkich Polaków do przyłączenia się do programu #OpalamSieBezpiecznie i przebadania swojej skóry na trasie akcji” powiedziała ambasadorka programu, Joanna Moro.

#OpalamSieBezpiecznie – DAX SUN dba o bezpieczeństwo i zdrowie Polaków!

Skóra jest największym organem w organizmie, który chroni przed słońcem, przegrzewaniem, uszkodzeniami oraz infekcjami. Tym bardziej tak ważna jest jej ochrona podczas wakacyjnych kąpieli słonecznych. Kampania społeczno-edukacyjna #OpalamSieBezpiecznie ma na celu informowanie o tym, jak bezpiecznie korzystać ze słońca i cieszyć się latem oraz o zagrożeniach wynikających z nieumiejętnego opalania: zmarszczki, przebarwienia, poparzenia, pękająca skóra i najniebezpieczniejszy – czerniak  – nowotwór skóry, ale także ich profilaktykę.

Większość nowotworów skóry może być wyleczona, jeśli zostanie odpowiednio wcześnie zdiagnozowana. Dlatego sprawdzanie swojej skóry pod kątem niepokojących znamion, pieprzyków jest bardzo ważnym elementem w profilaktyce wczesnego wykrywania raka skóry. A najlepszą metodą zapobiegania rakowi skóry jest ochrona przed słońcem. Lekarze dermatolodzy sugerują, że bez względu na wiek powinniśmy ograniczać przebywanie na słońcu oraz korzystać z kremów z odpowiednim filtrem dopasowanym do indywidualnych potrzeb i właśnie takie bezpieczne opalanie wspiera marka DAX Sun.

UDZIAŁ W BADANIU JEST BEZPŁATNY!!

Trasa Melanobusa DAX Sun 2016:

03.07 Świnoujście, centrum miasta skrzyżowanie ulic 11 Listopada i Wojska Polskiego [godzina 10:00-18:00]

04-05.07 Międzyzdroje, skwer rekreacyjny przy Alei Gwiazd, na promenadzie przy ul. Bohaterów Warszawy [godzina 10:00-18:00]

06.07 – Kamień Pomorski – plac przed Ratuszem [godzina 10:00-18:00]

07.07 Kołobrzeg – Skwer Pionierów [godzina 10:00-18:00]

08-09.07 Darłowo – Darłówek Wschodni przy ul. Zawiszy Czarnego   [godzina 10:00-18:00]

10-11.07 Ustka, port, przy ul. Bohaterów Westerplatte 19 [godzina 10:00-18:00]

12.07 Puck, „Zielona Plaża”, [godzina 10:00-18:00]

13.07 Gdynia, bulwar nadmorski przy al. Piłsudskiego [godzina 10:00-18:00]

14.07 Gdańsk, początek promenady do molo, al. Jana Pawła II [godzina 10:00-18:00]

15.07 Sopot, Ul. Bohaterów Monte Cassino, plac przyjaciół Sopotu, w pobliżu Domu Zdrojowego [godzina 10:00-18:00]

16.07 Gdańsk, początek promenady do molo, al. Jana Pawła II [godzina 10:00-18:00]

17.07 – Łódź, rynek przed Manufakturą [godzina 11:00-15:00]