Coraz więcej różnych zwyczajów przychodzi do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Dotyczy to także pewnych kwestii związanych z przeżywaniem ślubu i wesela.

Jednym z takich ładnych zwyczajów jest obdarowywanie gości drobnymi upominkami w podzięce za to, że przybyli na ślub. Co sprawdzi się w charakterze takiego upominku? Czy każdemu gościowi warto dawać to samo?

Tradycyjnie

Drobnym prezentem, który często dajemy gościom na polskich weselach jest weselne ciasto i wódka. Nie wiąże się to dla nowożeńców z dodatkowymi kosztami, gdyż zazwyczaj i tak alkohol oraz ciasto zostają po weselu. Jest to jednak dość często używany, a zatem mało oryginalny pomysł.

Warto zwrócić uwagę także na to, że goście będą krótko cieszyli się tym prezentem – zjedzą ciasto być może już następnego dnia i pewnie zapomną, że w ogóle coś otrzymali.

Zdjęcia

Bardzo dobrym pomysłem na prezent dla gości są zdjęcia. Będzie to dla nich piękna pamiątka.
Popularne na weselach jest robienie sobie zdjęć z każdym gościem. Później można je wywołać i podarować bliskim, wraz z kilkoma słowami podziękowania.

Jeśli chcemy podzielić się z rodzicami, chrzestnymi czy z dziadkami wszystkimi zdjęciami, nie musimy wręczać im grubego pliku tysiąca fotografii – nie miałoby to większego sensu. Za to dobrym pomysłem jest zamówienie u fotografa etui z wizerunkiem nowożeńców i wykonanie nadruków na płycie, na którą nagramy zdjęcia. Inne rozwiązanie to pendrive z nadrukiem. Na takim nośniku pamięci więcej się zmieści, jest mniejszy, można go otworzyć nawet na tych sprzętach, które nie mają już wejścia na płyty CD. Dlaczego pendrive z nadrukiem? Już on sam w sobie może być pamiątką, jeśli zamówimy na nim nadruk w postaci daty naszego ślubu, imion nowożeńców czy słowa „dziękujemy”.

Tematycznie

Być może Twoje wesele miało pewien motyw przewodni, temat. Pojawiał się on już w zaproszeniach, później w wystroju sali, a także w dodatkach druhen. Warto, aby jakiś element z nim związany znalazł się też na podziękowaniach dla gości.

Jeśli nowożeńcy kochają naturę, a na ich sali weselnej nie brakowało drewnianych dodatków, mogą wręczyć gościom drewniane tabliczki z podziękowaniem. A może wszędzie były balony – na samochodzie, w rękach druhen i na sali? Niech zatem każdy gość wyjdzie z wesela z balonem w dłoni (mogą być na nim wydrukowane imiona nowożeńców).

Z pomysłem

Warto zaskoczyć czymś swoich gości i wymyślić niebanalny prezent, który zapamiętają na długo. Jeśli natomiast decydujemy się na tradycyjne rozwiązania, możemy zadbać o ich oryginalne podanie. Prosty prezent, jakim są zdjęcia ze ślubu nagrane na ładny pendrive z nadrukiem mogą zaskoczyć i ucieszyć bliskich znacznie bardziej niż przesłany link do internetowej galerii.

Cały proces organizowania ślubu i wesela wymaga pomysłowości, więc na pewno wszyscy nowożeńcy są w stanie wymyślić także jakiś ciekawy, drobny prezent dla swoich gości. Można wręczyć go, kiedy ludzie wychodzą z wesela albo po jakimś czasie, kiedy prezent wymaga przygotowania, na przykład wywołanie zdjęć.

Tekst przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez Pola Studio

promotional-products-694791_960_720