Czym powinna charakteryzować się nowoczesna rodzinna kuchnia? Dobrze, jeśli łączy w sobie zarówno wartości estetyczne, jak i funkcjonalny charakter. Najlepszym rozwiązaniem scalającym obie perspektywy jest zaprojektowanie kuchni na bazie sprzętów AGD do zabudowy. O zaletach takiego rozwiązania opowiadają eksperci marki Hotpoint.

Więcej miejsca = większy komfort

Choć brzmi to trywialnie – warto uzmysłowić sobie, jakie profity daje nam przestronna kuchnia. Aspekt ten jest szczególnie ważny, jeśli nasze pomieszczenie do gotowania odwiedzają wszyscy członkowie rodziny – od najmłodszych po seniorów – z którymi uwielbiamy wspólnie przygotowywać posiłki. W wyraźnym wyeksponowaniu naszej kuchennej powierzchni pomoże nam także zabudowa – przy takim rozwiązaniu ekspozycja naszego sprzętu AGD ogranicza się do frontu urządzenia. Dzięki niej zwiększy się nie tylko komfort codziennego korzystania z kuchni, ale także zmniejszy się powierzchnia, która ulega zabrudzeniu podczas gotowania.

Co, jeśli nie mam dużo miejsca?

Co z osobami, których kuchnie nie oferują większej przestrzeni do wspólnego gotowania? Rozwiązanie odnajdziemy w tej samej zasadzie zabudowywania sprzętów. Wkomponowanie kuchenki mikrofalowej czy piekarnika według jednego, spójnego estetycznie i konstrukcyjnie projektu pozwoli nam na aranżacje, w których mimo mniejszej ilości miejsca będziemy mogli czuć się swobodnie i wykorzystać 100% miejsca w naszej kuchni. Poczucie bardziej przestronnego otoczenia to również większy komfort gotowania, ale także szansa na zachowanie czystości w kuchni, która znacząco wpływa na atmosferę.

Co więcej, w sytuacji ograniczonego miejsca możemy pomyśleć o zmniejszeniu ilości sprzętów do minimum i to bez tracenia większości popularnych funkcjonalności urządzeń AGD. Jeśli np. nie mamy już miejsca na piekarnik, a chcemy cieszyć się chrupiącymi i smacznymi daniami, możemy wybrać kuchenkę mikrofalową z funkcją piekarnika i termoobiegiem. W tym samym sprzęcie będziemy mogli podgrzewać nasze codzienne posiłki i rozwijać swoje pasje kulinarne. Świetnie nada się do tego model do zabudowy Hotpoint MP 996 IX HA. Oprócz klasycznej funkcji podgrzewania za pomocą mikrofal, oferuje np. funkcję Dynamic Crisp. Wpływa na to, iż potrawy są kruche i delikatne. Pozwala jednocześnie osiągnąć oczekiwaną temperaturę dania w odpowiednim czasie, dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii Multiwaves (zapewnia równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz komory kuchenki mikrofalowej), specjalnego talerza crisp oraz grilla. Dodatkowo, specjalny uchwyt talerza zapewni bezpieczeństwo użytkowania.

Tę „zasadę” możemy odwrócić i jeśli potrzebujemy zaoszczędzić jak najwięcej miejsca na blacie, a nie wyobrażamy sobie ranka bez kubka pobudzającej kawy, zamieńmy nasz wolnostojący ekspres na model do zabudowy CM 9945 HA. Nie dość, że wkomponowanie go w linię naszych mebli zaoszczędzi miejsca na blacie, to ułatwi i uatrakcyjni nam proces przygotowywania ulubionego napoju. Powyższy model, oprócz automatycznych trybów przystosowanych do konkretnych typów napojów (bez problemu przygotujemy dzięki nim pobudzające espresso czy relaksujące latte), daje także możliwość zaprogramowania ustawień według indywidulanych preferencji m.in. pozwala ustawić moc kawy, temperaturę oraz wielkości kawy. Przydatne okazuje się też wyposażenie w ceramiczny młynek, dwa zbiorniki na kawę: mieloną oraz ziarna do kawy, dyszę do spieniania mleka oraz 2-litrowy pojemnik na wodę.

Nowoczesny design

Najnowsza linia do zabudowy Hotpoint oprócz zalet funkcjonalnych, oferuje także wachlarz atutów estetycznych. Najpopularniejszym kolorem zabudowy jest czarny, jednak marka Hotpoint udostępnia swoje sprzęty w trzech innych kompozycjach kolorystycznych: białym, kolorze kawy oraz piasku pustyni. Pozwala to na nieszablonowe aranżacje oraz oryginalne i indywidualne projekty kuchni. Co więcej, nowoczesna stylistyka urządzeń została doceniona w międzynarodowym konkursie iF Design Award. Nagrodę za wyróżniające się wzornictwo uzyskały trzy dostępne w Polsce urządzenia z najnowszej linii Hotpoint do zabudowy: piekarnik 998 MS IX HA, ekspres do kawy CM 9945 HA oraz kuchenka mikrofalowa MP 996 IX HA.

Zaprojektuj i zaoszczędź!

Jeżeli myślimy o zaprojektowaniu lub zreorganizowaniu swojej kuchni i chemy wykorzystać do tego sprzęt do zabudowy, zrealizowanie tych planów w ciągu najbliższych tygodni będzie dla nas najbardziej opłacalne. Od 1 lutego (do 30 kwietnia) marka Hotpoint uruchomiła promocję „Urządzanie się opłaca”, dzięki której przy zakupie zestawu złożonego z piekarnika i innych dowolnych urządzeń do zabudowy marki, możemy uzyskać nawet do 750 zł zwrotu!

Więcej informacji na temat promocji oraz sprzętów marki Hotpoint można znależć na stronie: www.hotpoint.pl.