Niegdyś dekoracja sali weselnej była przede wszystkim rozwieszeniem balonów pod sufitem i ubraniem krzeseł we wstążki. Dziś sprawy mają się nieco inaczej i coraz więcej osób wie, że istotna jest również dekoracja stołu weselnego. Można to zrobić z użyciem samych materiałów sztucznych, jednakże żywe dekoracje są nie tylko ciekawe wizualnie, ale i coraz bardziej modne.

Co więcej, co ich stworzenia nie potrzebujemy już dziś wyłącznie ciętych kwiatów – coraz więcej firm oferuje dekoracje stołu weselnego z kwiatów doniczkowych albo roślin, które potem mogą swobodnie trafić na łono natury. W niektórych przypadkach dekoracje takie są nawet specjalnie hodowane po to, aby móc uświetnić wesele pary stawiające na zieleń!

Las w słoiku

dekoracja stołu weselnego
Zieleń i szkło stanowi połączenie, które praktycznie zawsze prezentuje się bardzo dobrze. Dla par, które stawiają głównie na rozwiązania ekologiczne i takie, które absolutnie nie są jednorazowe, świetnym rozwiązaniem będzie wykorzystanie jako dekoracji stołu weselnego tzn. lasu w słoiku. Ta niezwykła dekoracja to słoiki o różnych rozmiarach, w których umieszczono – jako żywą dekorację, wciąż rosnącą i rozwijającą się – rośliny leśne na podłożu. Tego rodzaju dekoracja jest w stanie przetrwać wiele lat, dlatego też nie mamy poczucia, że niszczymy przyrodę, a wykorzystujemy coś, co będzie przydatne jeszcze po długim czasie. Co więcej, zieleń i szkło połączyć można też z nastrojowym oświetleniem w formie świeczek, a to da nam bardzo tajemniczą i przyjemną kompozycję.

Kwiaty doniczkowe

Ciekawą opcją są… kwiaty doniczkowe. Brzmi nudno? Wcale tak nie jest, zwłaszcza że taka dekoracja stołu weselnego może być dodatkowo ozdobiona, a nawet pozostawiona jako pamiątka po przyjęciu weselnym. Pomysłem na dekoracje w formie kwiatów doniczkowych mogą być np. niewielkie doniczki z lawendą, doskonałe dla osób, które w tych kolorach pragną przygotować przyjęcie weselne. Plusem jest to, że doniczki można umieścić w osłonkach dopasowanych kolorystycznie, a dodatkowo ozdobić np. ciekawymi wstążkami. Większe osłonki z lawendą można postawić na środku i w ziemię wbić np. patyczek z numerem stołu. Miniaturowe doniczki mogą służyć jako dekoracja połączona z prezentem dla gości, jeśli w każdej z nich będzie dodatkowo umieszczona karteczka z imieniem i nazwiskiem gościa, który ma siedzieć w danym miejscu.

Żywe dekoracje stołu weselnego wymagają od nas nieco inwencji twórczej, świetnie jednak sprawdzają się w różnych kompozycjach. Mogą stanowić ciekawe, ekologiczne alternatywy dla klasycznych kwiatów ciętych.

Jeśli myślisz o samodzielnym przygotowaniu stołu weselnego, zapoznaj się z ofertą na Ślubna-Alejka.com.pl