Kiedyś na polskim rynku można było znaleźć tylko trzy rodzaje karm dla psów. Jednak te czasy dawno już minęły i na chwilę obecną oferta psiego jedzenia przekracza już 100 marek. W jaki sposób mają sobie poradzić osoby, które nigdy dotąd nie śledziły tej branży, a chcą mieć w domu małego pupilka? W tym artykule postaram się przedstawić najważniejsze informacje, które będą pomocne przy wyborze odpowiedniej karmy dla psów.

Na wielu sklepowych półkach możemy znaleźć produkty dla psów, które są produktami korporacyjnymi. Te produkty zostały wykupione przez wielkie holdingi i raczej nie warto ich kupować, bo czasy świetności mają już dawno za sobą. Gdy chcemy kupić karmę dla psa nie wybierajmy firmy, która non stop reklamuje swoje produkty, warto postawić na markę karm dla psów mniej znaną, która być może jest małą, rodzinną firmą, która produkuje karmę o wiele wyższej klasy niż marki, które bardzo dobrze znamy.

karmy dla psówFirmy, które zajmują się produkcją karm dla psów dzielą je na wiele rodzajów. W sklepach bez najmniejszego problemu możemy kupić karmę Premium, Extra Premium czy High Premium. Ale czy tak naprawdę jest jakaś różnica w składzie tych karm dla psów? Bardzo często się nad tym zastanawiam, ale jednak można wywnioskować, że producent karmy dla psa może nazwać ją tak jak chce, nie ma na to żadnych określonych przepisów. Wybierając odpowiednią karmę dla swojego pupila, powinniśmy sugerować się jej składem, a dokładniej mówiąc zawartością mięsa oraz certyfikatami, które obrazują jakość jej składników. Tak jak wcześniej wspomniano, w karmie najważniejsza jest ilość mięsa, bo psy są mięsożercami i w optymalnym stopniu potrafią przyswoić białko zwierzęce, które niezbędne jest do ich normalnego funkcjonowania. Dlatego kupując karmę dla psów warto zwracać szczególną uwagę na jej skład i zawartość mięsa.

Zawartość mięsa w karmach dla psów uzależniona jest przede wszystkim od firmy, która ją wyprodukowała. Drugim składnikiem, który góruje w karmie dla psów to warzywa i owoce, a także zboża. Ale należy wiedzieć o tym, że jeśli w karmie dla psów jest zboże, to ilość mięsa procentowo będzie znacznie mniejsza niż w karmach, w których zbożee zredukowano do zera. Także jeśli karma będzie zawierać mało mięsa oznacza to, że zje on jej o wiele więcej, co dla właściciela psa wiąże się z większymi wydatkami na karmę. Nie wszyscy wiedzą, że zboże dostarcza do psiego organizmu gluten, a na ten składnik wiele psiaków jest uczulonych, co także może oznaczać większe koszty utrzymania pieska. Wybierajmy więc z rozwagą karmy dla psów.