Ferie to dobra okazja zarówno do odpoczynku i relaksu, jak również aktywnego spędzenia wolnego czasu. W tym okresie szczególnie narciarskie kurorty mają swoim turystom bardzo wiele do zaoferowania, jednak warto jest również pomyśleć nad innymi kierunkami wyjazdu, które mogą okazać równie atrakcyjne, jak kompleksy w Tatrach czy Karkonoszach. Każdy z nas preferuje przecież inną formę wypoczynku, jedni poszukują wrażeń, a inni wyciszenia i odskoczni od codziennej rzeczywistości.

Zimowe szaleństwo w górach

Polacy od lat najchętniej wybierają ferie w górach. Ponad 50% naszych rodaków potwierdza, że zimowy urlop spędza w narciarskich kurortach. Wynika to z możliwości skorzystania z jazdy na nartach i snowboardzie w warunkach, które panują w naszym kraju jedynie przez 4 miesiące w roku. Miłośnicy spędzania aktywnie czasu wolnego nie zrezygnują z okazji do poszusowania po stoku i relaksu w górskich termach. W okresie ferii szczególnie podhalańskie kurorty zalewa fala turystów, których przyciągają nie tylko sporty zimowe, ale również piękne krajobrazy górskie.

 

Relaks w rytm szumu fal

Niespełna 20% ankietowanych wyraża chęć pobytu nad morzem zimą. Jest to uwarunkowane kojarzeniem tego miejsca ze słonecznymi plażami i kąpielami w Bałtyku. Nadmorskie kurorty dokładają jednak wszelkich starań, aby przybywający tu turyści mogli spędzić te kilka wolnych dni w naprawdę atrakcyjny sposób. Decydując się na pobyt nad morzem w okresie zimowym doskonałym rozwiązaniem jest wybór hoteli, które oferują liczne atrakcje, jak np. hotel Rosevia w Jastrzębiej Górze. Możemy tutaj nie tylko zasmakować wykwintnych potraw w hotelowej restauracji, ale też zadbać o linię na siłowni czy też odprężyć się w sali kominkowej. Rosevia to miejsce położone w Nadmorskim Parku Krajobrazowym tuż przy plaży, gdzie można udać się na poranny spacer w celu uzupełnienia niedoboru jodu w organizmie.

 

W pogoni za marzeniami

Ferie to również dobra okazja, aby wsiąść w samolot i odwiedzić miejsca poza granicami naszego kraju. W tym okresie Paryż czy Wenecja odwiedzane są przez mniejszą ilość turystów, a więc są to miasta dużo spokojniejsze niż w okresie wakacyjnym. Wieża Eiffla w zimowej scenerii potrafi zachwycić, a miasto miłości tak samo jak w lipcu sprzyja zakochanym.