Realizowany w kwietniu br. w Warszawie indyjski megahit pt. Kick będzie miał swoją polską premierę 6 listopada. To najbardziej oczekiwana w Polsce bollywoodzka produkcja!
W projekcie wzięły udział supergwiazdy kina indyjskiego, w tym bożyszcze setek milionów fanów – Salman Khan. Polską część produkcji zrealizował polski producent Film Polska Productions.

25 lipca br., UTV Motion Pictures zaprezentował produkcję Sajida Nadiadwali pt. Kick, widowni
w Indiach i diasporze poza granicami kraju. Do tej pory obejrzało go już blisko 20 milionów ludzi i, jak dotąd, film zarobił ponad 62 miliony dolarów. Dzięki temu wynikowi Kick stał się wielkim hitem, zajmując 5. miejsce na liście bollywoodzkich hitów wszechczasów.

Od samego początku Kick wywołał kontrowersje i emocje. Zarówno widzowie, którzy mieli okazję podglądać pracę ekipy filmowej podczas realizacji ujęć, jak i dziennikarze goszczący na planie i na konferencji prasowej, mieli wątpliwości, czy Warszawa zagra samą siebie, czy może będzie „udawała” Londyn. Pytanie powstało, kiedy na planie pojawił się brytyjski double-decker. Film Sajida Nadiadwali rozwiewa wszelkie wątpliwości. Warszawa prezentuje się w filmie atrakcyjnie, nowocześnie – po prostu pięknie. Autorami zdjęć są Ayananka Bose oraz niemiecki specjalista od scen akcji Alexander Witt. U boku Salmana Khana wystąpią także inne wielkie osobowości kina indyjskiego – Randeep Hooda, Jacqueline Fernandez oraz Nawazuddin Siddiqui.

Kick to mieszanka wybuchowa z dużą dozą romansu, humoru oraz napięcia. Wszytko przyprawione jest charakterystycznym dla kina bollywoodzkiego śpiewem i tańcem oraz kolorytem, uwielbianym przez miliony widzów na całym świecie. Jednak sceny akcji zaskoczą widzów swoim rozmachem. Zdjęcia, które realizowano w Polsce, należały do najtrudniejszych w całym przedsięwzięciu.

Początkowo autorzy rzeczywiście rozważali umieszczenie akcji filmu w Londynie. Jednak ostatecznie zwyciężyła Warszawa, jako miasto wnoszące więcej świeżości, dające więcej inspiracji oraz przestrzeni dla twórczej kreatywności. Jak dotąd jest to nasz największy projekt realizowany
z indyjskimi partnerami, choć na swoim koncie mamy ich już kilkadziesiąt. Tą produkcją udowodniliśmy, jak bardzo Polska może być atrakcyjna dla światowego przemysłu filmowego.
W planach mamy kolejne z indyjskimi partnerami –
mówi Krzysztof Sołek, Prezes Film Polska Productions.

W Polsce film dystrybuowany jest przez FilmVillage oraz Film Polska Productions. Widzowie będą mogli obejrzeć go w wybranych kinach już od 7 listopada.

Partnerzy projektu: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Polska Organizacja Turystyczna, Warszawska Organizacja Turystyczna, Polska Komisja Filmowa oraz Indo Polish Chambers of Commerce&Industries (IPCCI).

Zwiastun filmu Sajida Nadjadwali dostępny jest pod adresem:
https://vimeo.com/109152373