Miejsce przeprowadzenia wesela – pytanie o wyjątkowym znaczeniu. Jednym z problemów, które u przyszłych nowożeńców zajmuje najwięcej czasu jest wybór idealnej sali weselnej. Wesele nigdy nie obchodzi się bez dobrej zabawy, ponieważ to właśnie tu przy stole najłatwiej jest zebrać znajomych, rodzinę i dalekich krewnych.

Czym się kierować przy wyborze sali bankietowej na wesele?

Rozpoczynać poszukiwania sali bankietowej na wesele, trzeba gdzieś na 2 – 2,5 miesięcy przed wydarzeniem. Należy pamiętać, że jeśli ślub odbędzie się w dniach szczytowych, to nie trzeba przeciągać proces wyboru sali bankietowej. Kiedy zdecydowaliśmy się na konkretną kawiarnię lub restaurację, to w rozmowie z administratorem lub zarządcą, należy dopytać się kilku podstawowych detali:

– Koszt na osobę,

– Napoje alkoholowe (swoje lub wliczone w cenę)

– Cena wynajmu pomieszczenia (całe pomieszczenie lub część hali)

– Ile pieniędzy trzeba zostawić jako zaliczkę,

– Umowa (lub gwarancja rezerwacji)

– Na ile godzin wynajem

– Koszt przedłużenia wynajmu hali (za godzinę)

– Dostępność miejsc do palenia, garderoba,

– Ochrona kawiarni lub restauracji,

– Możliwość ozdobienia sali na wesele.

Jeśli w wybranej kawiarni lub restauracji – napoje alkoholowe nie są dostępne w menu, trzeba zadbać samemu o tą część menu i z grubsza obliczyć ilość alkoholu na osobę.

Wybierając konkretny lokal, jest wysoce zalecane poszukać opinii na ich temat w internecie lub popytać znajomych, albo samemu odwiedzić to miejsce w jeden z wieczorów żeby można było zorientować się na temat jakości dań i poziomu usług. Rozejrzyjcie się i odwiedźcie kilka takich miejsc. Listę lokali i opinie o nich znajdziesz np. tutaj: http://www.wnetwesele.pl/sale-weselne-restauracje.

Przy zamawianiu menu nie należy zapominać o takich ludziach jak (prowadzący, muzyk, fotograf, kamerzysta, itp), którzy dołożą wszelkich starań, aby główna celebracja w Waszym życiu – ślub odbył się na najwyższym poziomie! Warto jeszcze zaprosić tych wszystkich ludzi w trakcie wyboru pomieszczenia, ponieważ będzie to również miejscem ich pracy.

Wszystko zapiąć na ostatni guziki, na pewno się nie uda od razu. W poszukiwaniu oraz przygotowaniu idealnego miejsca, będzie następowało wiele zmian, ale trzeba będzie się tym uporać jak najszybciej, i jak najlepiej. Miejsce powinno oddawać nastrój młodej pary, powinno w jakiś sposób odzwierciedlać zainteresowania i sposób, życia, ale trzeba również pomyśleć o gościach, bo to oni zadają nastrój zabawie, i to oni muszą czuć się również komfortowo. Uśmiechy mają nie znikać z twarzy, a każde „gorzko” musi być tak słodkie jak ślubny tort.