Warszawa, 03.01.2013

Gwiazdka Warszawska 2013

15 grudnia, już po raz czwarty, w gościnnych progach restauracji „Pod Gigantami” w Warszawie odbyła się „Gwiazdka Warszawska” Fundacji Edulandia. Uroczystość, jak co roku, przebiegła w rodzinnej atmosferze, a swoją obecnością zaszczyciło ją wiele gwiazd, m.in.: Joanna Racewicz, Pati Sokół, Gosia Bernatowicz, Marcin Kuczewski.

„Gwiazdka Warszawska” to wyjątkowe wydarzenie, które dorocznie skupia przyjaciół Fundacji Edulandia, rodziny i dzieci. Jest to okazja do wspólnego przeżywania magii Bożego Narodzenia, któremu przyświeca szczytny cel – cały dochód z uroczystości przeznaczany jest na organizację letnich wakacji edukacyjnych dla dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji materialnej i społecznej. W tym roku za zebrane środki podopieczni Fundacji wezmą udział w kursie na uprawnienia ratowników wodnych, który pozwoli im zdobyć nowe, przydatne w życiu umiejętności. Ponadto, rodziny i dzieci uczestniczące w „Gwiazdce Warszawskiej” zawsze przynoszą prezenty gwiazdkowe dla „dzieci w potrzebie”, które przekazywane są przez Fundację Edulandia na spotkaniach Bożonarodzeniowych u Rzecznika Praw Dziecka i w domach samotnych matek.

Wsparcia Fundacji Edulandia podczas „Gwiazdek Warszawskich” udzieliło wiele gwiazd, Dominika Kulczyk-Lubomirska, Adam Sztaba, Dorota Szelągowska, Katarzyna Grochola, Natalia Kukulska, Michał Dąbrówka, Małgorzata Rozenek, Andrzej Fogtt, Katarzyna Szydłowska Fogtt, również znakomitych instytucji, na przykład Minister Marek Michalak Rzecznik Praw Dziecka, firm min. „Toy Watch”, osób prywatnych i organizacji jak Klub Rotary Warszwa Belweder, Klub Rotaract Warszawa Stare Miasto.W tym roku, dla dzieci wystąpili z przedstawieniem „Szopka Krakowska”, aktorzy warszawskiego Teatru Lalka. Wspólnie kolędowaliśmy z kompozytorem Marcinem Kuczewskim, wokalistkami Pati Sokół, Gosią Bernatowicz oraz flecistką Agatą Igras-Sawicką i jej studentami.

Gwiazdka Warszawska stała się już pewnego rodzaju tradycją, co bardzo nas cieszy. Niezwykle doceniamy fakt, że tak wielu naszych przyjaciół co roku bierze w niej udział. Boże Narodzenie to wyjątkowy czas. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy je świętować w tak wspaniałym gronie, jednocześnie robiąc coś pożytecznego” – powiedziała Patrycja Woy-Wojechowska, jedna z założycielek Fundacji Edulandia.

O Fundacji

Misją Fundacji Edulandia jest pomoc dzieciom i młodzieży w zdobywaniu i rozwijaniu wiedzy oraz promowanie aktywności edukacyjnej. Fundacja rozwija programy edukacyjne, integruje rodziny i wolontariat młodzieży wokół szczytnego celu, organizuje warsztaty edukacyjne dla dzieci, młodzieży z udziałem rodziców i pedagogów. Celem organizacji jest również propagowanie idei wolontariatu i dobroczynności wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Wybrane realizowane projekty: Gwiazdka Warszawska, letnie obozy językowe dla dzieci oraz młodzieży w trudnej sytuacji materialnej i życiowej „EduLangia”, budowa „Muzeum Zabawy i Zabawek” w Warszawie oraz ośrodka edukacyjnego „Edulandia” i „Wieża ciśnień”. Fundatorkami fundacji są Małgorzata Grodzka (Prezes) i Patrycja Woy-Wojciechowska (Vice-Prezes). Działania fundacji wsparli m.in. Dominika Kulczyk-Lubomirska, Adam Sztaba, Dorota Szelągowska, Natalia Kukulska z rodziną, Małgorzata Rozenek oraz Katarzyna Grochola i wiele osób i rodzin.