Każdy z nas chyba przynajmniej jeden raz w swoim życiu grał w hokeja zwanego air hockey. To niesamowita gra, która została wynaleziona w ostatnim stuleciu. W specjalnym stole kształtem i rozmiarem nieco przypominającym stół do bilardu lub nieco mniejszym nawiercone są specjalne otwory, dzięki którym gra w powietrznego hokeja staje się możliwa.

Stół wdmuchuje powietrze przez te otwory, przez co nas krążek porusza się jakby unosząc się ponad jego powierzchnią. Gra jest niezmiernie płynna i sprawia wiele przyjemności. Wszystko dzięki ciekawemu zastosowaniu praw fizyki. Prostota zasad i wspaniała zabawa są po stronie tej niezwykle wciągającej gry dla wszystkich.

Najczęściej air hockey znajdziemy w pubach i barach, które mają dostatecznie dużo przestrzeni by takie elementy u siebie umieścić. Również często są one obowiązkowym elementy wyposażenia we wszystkich salonach gier. Zasady gry są niezmiernie proste. Wystarczy, że po prostu wbijemy przeciwnikowi więcej punktów, aniżeli on nam. To wystarczy, by wygrać rozgrywkę. Zasady są ustalane indywidualnie i nie ma nazbyt wielu zasad odgórnie narzucanych. Dzięki temu rozgrywka praktycznie jedynie od nas zależy i możemy samodzielnie ustalić większość zasad. Oczywiście niezmienny jest zakaz przekraczania linii środkowej naszym „grzybkiem”, który służy do gry i tak właśnie potocznie jest nazywane narzędzie do uderzania krążka.

air hockey

Zdecydowanie prostota rozgrywki w air hockey sprawia, że jest to gra z roku na rok popularniejsza w naszym kraju. Często również w mniejszych pubach zaczynają się pojawiać stoły do tej dość oryginalnej gry nieco przypominającej cymbergaja. Rzeczywiście pewne podobieństwo do cymbergaja jest, ale obie gry mają ze sobą stosunkowo niewiele wspólnego. Air hockey to gra dla dwóch osób lub w niektórych sytuacjach dla 4 osób, choć taka jej odmiana jest zdecydowanie rzadziej spotykana. To na co zwrócić warto uwagę w przypadku stołów do tej gry to przede wszystkim fakt, że w większości posiadają one elektroniczne liczenie punktów. Dzięki temu zabawa jest doskonała i nie wymaga od nas nawet liczenia aktualnych punktów, a zrobi to za nas maszyna.

Rozgrywka w air hockey jest niezmiernie prosta i wciągająca. To gra, przy której na pewno się doskonale rozerwiemy i będziemy doskonale się bawić długie godziny. Gra oczywiście jak wszystkie inne gry wymaga odrobiny treningu na początku, ale zdecydowanie mniej niż bardziej skomplikowane gry. Hokej powietrzny jest zdecydowanie grą prostą, która nie będzie tego treningu wymagała od nas nazbyt wiele. Praktycznie już pierwsze rozegrane mecze będą na pewno niezwykle emocjonujące i pasjonujące.