To już piąty rok z rzędu, w którym oczy e-sportowego świata skierowane będą na katowicki spodek. Tegoroczna edycja IEM’a będzie największą z dotychczasowych. Organizatorzy na zmagania najlepszych graczy z całego świata zarezerwowali aż dwa weekendy. Co w praktyce oznacza, że czeka nas dwa razy więcej emocji i zabawy.

Intel Extreme Masters, to największy event związany ze światem gier komputerowych organizowany w Polsce. Elita sportowców z całego świata zmagać się będzie o nagrody – które w tym roku wynoszą aż 2,5 miliona złotych!

Rywalizacja przewidziana jest w trzech kategoriach:

  • League of Legends (25-26 lutego)
  • Counter Strike: Global Offensive (3-5 marca)
  • Starcraft II (3-5 marca)

To jednak nie wszystko. Bardzo prawdopodobne, że do tytułów „ogrywanych” w Katowicach, dołączy czwarty – jednak nie ma jeszcze dokładnych informacji na ten temat. Co to będzie? Hearthstone, DoTA 2 a może podbijający obecnie rynek Overwatch? Na odpowiedź na to pytanie trzeba jednak trochę poczekać.

Intel Extreme Masters 2017 w Katowicach, zakończy tegoroczną, 11 już edycje tego prestiżowego turnieju. Poprzednie imprezy odbyły się w Shaghaiu, Oakland i Goyang. Jak widać mamy tu do czynienia z imprezą rangi światowej, każdy kto interesuje się e-sportem musiał słyszeć o zmaganiach w Katowickim spodku.

Wśród zawodników nie może oczywiście zabraknąć Polskich gwiazd sceny E-sportowej. Mowa oczywiście o mistrzach Counter Strikea – drużynie Virtus.Pro. Pasha, Neo, TaZ, Snax i Biały to jedne z najbardziej rozpoznawalnych osobistości w świecie e-sportu. Trzymamy kciuki za naszych rodaków, pokażcie, że jesteście najlepsi!

Co dla widzów?

Oczywiście Intel Extreme Masters, to nie tylko zmagania e-sportowe, także widownia spotka się tam z masą atrakcji, konkursów i nowości. Jak co roku fani z całego świata będą mieli okazję rywalizować w strefie free-to-play, oglądać konkursy cosplay a także zaopatrzyć się w najnowszy sprzęt gamingowy i wziąć udział w licznych konkursach. W międzyczasie dopingując ulubione zespoły.

Na pewno, nikt kto zdecyduje się na zakup biletu i przyjazd do Katowic nie będzie się nudził. Jak przy okazji każdej imprezy e-sportowej, najbardziej rozpoznawalne firmy przygotują dla odwiedzających swoje stoiska. Będzie okazja pograć, porozmawiać a co najważniejsze nawiązać nowe znajomości. A przy odrobinie szczęścia spotkać swojego ulubionego progracza, stramera czy castera.

Dlatego nie zwlekajcie i kupujcie bilety na Intel Extreme Masters 2017. Jak co roku rozchodzą się niczym ciepłe bułeczki. A skoro o biletach mowa… W tym roku organizatorzy poza standardowymi rozwiązaniami, czyli biletem jednodniowym i karnetem na wybrany weekend, umożliwili nam kupno wejściówki GOD MODE – zapewniającej wejście za scenę do strefy VIP z cateringiem, dodatkowe prezenty, miejsce siedzące a także nocleg w hotelu Monopol.