Co zrobić z puzzlami, nad których ułożeniem spędziliśmy kilka godzin i chcielibyśmy je w tym kształcie zachować na dłużej, przenosząc w inne miejsce? Dotychczas nie było takiej możliwości. Od niedawna na rynku polskim dostępne są puzzle, które ten warunek spełniają. To puzzle marki Schmidt Spiele ze znakiem ,,Premium Quality”. , wprowadzające zupełnie nową jakość do tego asortymentu.

Nie mają one odpowiednika na świecie. Ich najważniejszą cechą jest to, że po ułożeniu można je chwycić, podnieść i przenieść bez ryzyka, że się rozpadną. Nie trzeba, jak w przypadku standardowych puzzli, w tym celu używać kleju czy specjalnych mat. Można je także zwinąć w rulon.
Wyróżnia je perfekcyjna spójność. Osiągnięto ten efekt dzięki wykorzystaniu w produkcji surowców najwyższej jakości, w tym specjalnie zaprojektowanej tektury, która mimo zwiększonej grubości sprawia, że połączone ze sobą puzzle tworzą „nierozerwalną” całość.
Dzięki wykorzystaniu w procesie produkcji niezwykle cienkich wykrojników puzzle są do siebie idealnie dopasowane.
Puzzle pokryte są matowym lakierem, który nie odbija światła i sprawia, że niezależnie od kąta widzenia, mozaika pozostaje czytelna.
Poza innowacyjnymi metodami produkcji wyróżniają je także wyszukane wzory i motywy, co osiągnięto dzięki współpracy z wieloma artystami.
Na rynek Polski puzzle wprowadziła firma G3, wiodący wydawca gier planszowych i łamigłówek.