Mobilne nagłośnienie to obecnie jedno z najlepszych rozwiązań do zastosowania podczas wydarzeń, których uczestnicy się przemieszczają, albo które rozgrywają się w plenerze, bez możliwości stałego podłączenia do prądu.

Zastosowanie nagłośnienia przenośnego

Najprostszymi i najczęściej spotykanymi przykładami zastosowania tego typu sprzętów są przede wszystkim pielgrzymki – każdy z nas widział z pewnością kiedyś taki pochód, wyposażony w charakterystyczne kolumny noszone w formie plecaków i mikrofony. Innym zastosowaniem są plenerowe imprezy sportowe na trawiastych, małych boiskach i stadionach. Wszelkie okazje do rekreacji czy zabawy na świeżym powietrzu wiele zyskują, kiedy posiadają odpowiednią oprawę muzyczną i konferansjera – a to właśnie umożliwia nagłośnienie przenośne. Kolejnym z jego zastosowań jest mobilna reklama, czyli charakterystyczne samochody, które jadąc po mieście lub przez różne miejscowości głośno obwieszczają specjalne promocje w sklepach albo wydarzenia rozrywkowe, typu cyrk czy koncert. Dzięki takiemu nagłośnieniu jakość dźwięku jest nieporównywalnie lepsza niż ta, którą uzyskuje się dzięki megafonom i pozwala na jednoczesne odtwarzanie muzyki i mowy, bez utraty jakości. Oprócz samochodów i autobusów, nagłośnienie przenośne stosowano także między innymi na łodziach, czy nawet rowerach.

Skąd wziąć przenośne nagłośnienie?

Osoby, które mają w planach realizacje takiego plenerowego wydarzenia, mogą szukać wyspecjalizowanych sklepów z nagłośnieniem – w sieci istnieje sporo takich, których oferta zawęża się wyłącznie do nagłośnienia mobilnego, np. http://www.gitaraibas.pl/pl/c/Naglosnienie-przenosne/514. Zwykle można też uzyskać tam fachową poradę, która znacznie ułatwi dobranie rodzaju sprzętu. Jeśli jednak bardziej ufamy sklepom stacjonarnym, w większych sklepach muzycznych powinna być możliwość zakupu takich sprzętów, a jeśli nie będzie on dostępny na miejscu, z pewnością sprzedawcy zaproponują jego zamówienie z odbiorem osobistym w sklepie. Istnieje też trzecia opcja, szczególnie polecana osobom, które wiedzą, że takiego typu imprezę organizują tylko jednorazowo i później nagłośnienie przenośne nie będzie im już przydatne. W ich przypadku zakup całego zestawu, nawet takiego w dość przystępnej cenie, byłby marnotrawstwem. Na szczęście funkcjonują też firmy, które udostępniają takie zestawy do wypożyczenia, zwykle za niewielką w porównaniu do zakupu cenę. Jest to bardzo korzystna opcja z jeszcze jednego względu – osoby takie z pewnością bardzo dobrze znają się na oferowanym przez nich sprzęcie i potrafią doradzić, jaki rodzaj wybrać w zależności od okazji, podczas której będzie on używany.