Jeśli szukasz doskonałego sprzętu DJ-skiego, powinieneś postawić na japońską markę Pioneer. Od wielu lat specjalizują się w jego produkcji, a do tego są jedną z najlepiej rozpoznawalnych na rynku  firm. Ich renoma idzie w parze z najwyższą jakością ich produktów.

Pioneer pionierem

Firma Pioneer została założona w 1937 roku przez Nozomu Matsumoto i początkowo zajmowała się naprawą głośników. Szybko jednak, bo jeszcze w tym samym roku, założyciel ukończył konstruowanie pierwszego głośnika dynamicznego. W kolejnych dekadach Pioneer udowodnił, że jego działania odpowiadają samej nazwie firmy. W 1962 jako pierwsi wprowadzili na rynek system stereo umieszczony w oddzielnych obudowach. Natomiast w latach siedemdziesiątych wypuścili odtwarzacz stereo do aut oraz odtwarzacz z technologią LaserDisc. To także oni pod koniec poprzedniego millenium zaskoczyli nas GPS-em – systemem nawigacji samochodowej – oraz odtwarzaczem DVD/CD oraz LD z funkcją… karaoke. To także dzięki nim do lamusa odeszły dyskietki! I za ich sprawą pojawiły się pierwsze nagrywarki Blu-Ray. Pioneer, choć zaczynało jako mały sklep, dziś jest marką popularną na całym świecie.

Rynek DJ-ski

Na rynku DJ-skim firma Pioneer funkcjonuje od ponad dwudziestu lat i jest znana jako PioneerDJ. Najpopularniejsi na świecie DJ-e zajmujący się muzyką klubową nie tylko używają sprzętu od japońskich specjalistów, ale także pomagają na etapie jego produkcji – testują go na wiele sposobów. Takie wykorzystanie badań user experience w procesie tworzenia produktu skutkuje najwyższą jego jakością i funkcjonalnością. W ten sposób zyskuje on także na intuicyjności w zastosowanych rozwiązaniach. Znajdują się one zarówno w pozycjach dla profesjonalistów, jak i dla początkujących czy amatorów, próbujących swoich sił w miksowaniu dźwięków.

Rewolucyjny mikser

Pierwszy mikser dla Dj-ów, który pozostawił daleko w tyle inne, konkurencyjne marki, został wyprodukowany przez firmę Pioneer w 1995 roku – Pioneer DJM-500. Natomiast w 2001 na rynek został wypuszczony odtwarzacz CD, który – co było rewolucyjnym rozwiązaniem! – sprawił, że możliwe stało się skreczowanie na żywo. Z kolei siedem lat temu światło dzienne ujrzał legendarny już mikser dla profesjonalistów, zapewniający multum funkcji miksowania – Pioneer DJM-900NXS.

 

Zestawy DJ-skie

Muzyka elektroniczna współcześnie jest niesamowicie różnorodna. Starczy spojrzeć na polską scenę muzyczną, nie tylko klubową. Od Jimka (Radzimir Dębski), który z dźwięków codziennych przedmiotów potrafi stworzyć chwytliwą melodię czy z hitu Beyonce zrobić jeszcze większy przebój i stać się mistrzem wśród remiksów – po Toma Swoona (Dorian Tomasiak). Współczesna muzyka podąża  za technologicznymi nowościami. Dlatego też Pioneer zajmuje się tworzeniem specjalistycznych zestawów DJ-skich z porządnymi oprogramowaniami. Starczy spojrzeć na jedną z najnowszych propozycji Pioneera – DENON SC500 PRIME jest sprzętem wielozadaniowym. Ten  sterowany gestem odtwarzacz i kontroler multimedialny w jednym analizuje pliki muzyczne bezpośrednio na pokładzie. Coś niesamowitego!

Rynek sprzętu DJ-skiego to bardzo szeroka branża. Jednak ma ona swoich gigantów i jednym z nich jest właśnie japońska firma Pioneer. Pionierzy wśród rewolucyjnych rozwiązań audio nie ustają w tworzeniu coraz to bardziej zaskakujących swoimi możliwościami produktów, które łączą w sobie funkcje, o jakich trudno wcześniej było pomyśleć w obrębie jednego sprzętu. Marka Pioneer w pełni zasłużyła sobie na swoją popularność.