Ta wyjątkowa okazja to jedno z najważniejszych wydarzeń poprzedzających ślubną ceremonię. Stała się nieodłączną tradycją, którą panie zdają się uwielbiać. Nic w tym dziwnego, takie święta są zazwyczaj bardzo kolorowe i wesołe, a przede wszystkim zwariowane – jest to bowiem wieczór panieński, podczas którego, przyszła panna młoda, może sobie pozwolić na dozę szaleństwa tylko ze swoimi najlepszymi przyjaciółkami. Dziewczyny lubią być rozpieszczane przez swoje koleżanki. Jeśli więc zostało przydzielone Tobie zadanie organizacji takiego przyjęcia, nie wpadaj w panikę. Owszem, sprowadza to mnóstwo rzeczy na głowę: kwestie organizacyjne, ale przede wszystkim- prezenty na wieczór panieński. Impreza uda się świetnie, o ile odpowiednio zaplanujesz każdy krok.

Kiedy zacząć przygotowania?

Najważniejsze, aby przygotowania zacząć jak najwcześniej. Nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę, bo może okazać się, że nie masz już czasu na kompletną realizację każdego pomysłu, przez co ich finalna jakość może okazać się niesatysfakcjonująca dla ciebie i co gorsza dla gości i samej panny młodej. Jeśli nie masz czasu na przygotowanie wszystkiego osobiście, poproś o pomoc którąś z koleżanek lub kogoś z rodziny. Może twój partner wpadnie na jakiś ciekawy pomysł? Jego kreatywność może być mile zaskakująca.

wieczór panieński
Pamiętaj: wystrój, jedzenie i prezenty na wieczór panieński to świetna zabawa!

Wybór miejsca na wieczór panieński

Zastanów się nad odpowiednim miejscem: czy ma być to klub, domowe zacisze, czy może wypasiona limuzyna? Na pewno któraś opcja będzie dla ciebie ekscytująca, ale pamiętaj, by skupić się na tym, co lubi osoba, dla której urządzasz przyjęcie. Jeśli jest osobą cichą i zrównoważoną, zatłoczony lokal może wprawić ją w zakłopotanie, natomiast energiczna dziewczyna podczas oficjalnej kolacji po prostu się wynudzi. Nie zapominaj, że impreza i prezenty na wieczór panieński służą zachwytowi panny młodej, a nie Tobie.

Atmosfera: wystrój, prezenty na wieczór panieński

Pamiętaj o wystroju. Niech będzie radośnie i oryginalnie. Każdy doceni twoją pracę, jeśli rzeczywiście włożysz w nią odrobinę wysiłku. Zorganizuj, co tylko podpowie ci wyobraźnia: balony, konfetti, serpentyny, może jakiś wymyślny tort lub niestandardowe drinki – to wszystko urozmaici wieczór i wywoła u gości dobry nastrój. Ważnym elementem są też podarunki. Prezenty na wieczór panieński bywają kłopotliwe w pierwszej chwili, ale wystarczy przez chwilę pomyśleć, na co można sobie pozwolić. Jeżeli impreza ma być luźna, jest szansa, iż w lokalnym sex shopie znajdziesz coś pikantnego i jednocześnie zabawnego – są sekcje wypełnione erotycznymi prezentami. Warto poszperać w Internecie. Na wielu stronach można zakupić nietypowe rzeczy. Ten sposób sprawdzi się również, gdy uczestnicy oczekują przyjęcia z klasą. Internet to nie tylko kraina kiczu i tanizny. Podaruj swojej przyjaciółce coś, co pozwoli jej zapamiętać ten wieczór. Być może jest coś, z czego zrobią użytek wraz z przyszłym mężem. Warto pomyśleć o upominkach dla gości, żeby wyeksponować wdzięczność za uczestnictwo w wydarzeniu.

Kardynalnym błędem jest przesadzić. Nieważne jak daleko zaprowadzi cię twoja wyobraźnia, nie dopuść do przerostu formy nad treścią. Żaden wieczór panieński, nieważne jak dobrze przygotowany, nie będzie zapamiętany jako udany, jeśli panna młoda wyjdzie z niego niezadowolona. Pamiętaj więc, że urządzasz go dla niej i kwestia dobrego smaku leży w interesie was obu.