Piesze wędrówki z plecakiem cieszą się coraz większą popularnością nie tylko wśród młodych, ale i nieco starszych wiekiem osób. Zwiedzanie świata z perspektywy drogi wydaje się niezwykle atrakcyjnym sposobem na poznanie nowych miejsc i ludzi, pozwala budować dobrą kondycję, uczy wytrwałości i umiejętności radzenia sobie z przeciwnościami losu, z kiepską pogodą czy zmęczeniem fizycznym. Oczywiście nie każdy musi od razu porywać się na wycieczkę survivalową. Na początku ciekawą opcją wydaje się zwyczajny biwak lub kilkudniowa wyprawa trekkingowa. By przygotować się o takiej wyprawy wystarczy odwiedzić sklep outdoorowy i zaopatrzyć się w zestaw podstawowego sprzętu, który zagwarantuje wygodę i bezpieczeństwo na szlaku. A czego będziesz potrzebował w czasie takiej pieszej wyprawy?

Wygodne buty i odzież to podstawa

sklep outdoorowyWybierając się na pieszą wędrówkę pierwszą rzeczą, o jaką powinieneś zadbać to zakup wygodnego obuwia trekkingowego. Takie buty przed wyjście na szlak powinieneś dobrze zaimpregnować. Najlepiej korzystać ze sprawdzonych impregnatów dobrych marek. Warto również zaopatrzyć się w wygodne wkładki do butów, które zminimalizują ryzyko powstania odcisków na stopach. Te i inne akcesoria do butów trekkingowych sprzedaje praktycznie każdy dobrze zaopatrzony sklep outdoorowy. W takim sklepie zaopatrzysz się również w termoaktywną bieliznę, spodnie trekkingowe, koszulki termoaktywne czy odzież wierzchnią typu bluza polarowa lub kurtka przeciwdeszczowa.

Plecak

Tego typu sprzęt jest niezbędny nawet wtedy, gdy wybierasz się na zaledwie kilkugodzinną wędrówkę. W plecaku musi znaleźć się miejsce na coś do picia i zjedzenia, na cieplejszą odzież, gdyby w czasie wędrówki zrobiło się zimno, na latarkę i mapę, ewentualnie na dodatkowy sprzęt biwakowy, który możesz zabrać ze sobą na drogę. W sklepach outdoorowych znajdziesz bogaty wybór plecaków różnych typów. Wybierz ten o pojemności dostosowanej do typu wędrówki, a zatem do ilości rzeczy, jakie zabierzesz ze sobą w podróż.

Wyposażenie biwakowe

Jeśli planujesz nocleg pod gołym niebem, musisz zaopatrzyć się w karimatę, śpiwór i ewentualnie w namiot. Ten ostatni osłoni Cię przed chłodem, natrętnymi owadami i deszczem. Jeśli podróżujesz z latem możesz zrezygnować z namiotu, ale to naraża Cię na zmoknięcie w czasie deszczu. Nowoczesne namioty są bardzo lekki i jeśli odwiedzisz profesjonalny sklep outdoorowy z pewnością znajdziesz taki model namiotu, który zanadto nie obciąży Cię w czasie podróży. Na wyprawę outdoorową warto zabrać ze sobą również menażkę, bidon na wodę, ostry nóż lub scyzoryk, zapałki lub zapalniczkę, mapę i podstawowe środki opatrunkowe.