Nauka gry na gitarze w Poznaniu bazuje na kilku sprawdzonych metodach, które przynoszą najlepsze korzyści osobom dopiero wkraczającym w świat muzyki. Dzisiejszy wpis będzie w całości im poświęcony.

Pierwsza z omawianych metod to system perkusyjny, którego ideą jest uderzanie w pudło albo gryf instrumentu. Inną z możliwości jest również pocieranie wspomnianych elementów albo uderzanie w struny gitary, jakie znajdują się na główce gitary. W tym miejscu warto podkreślić, że jedyne, co ogranicza nas w sposobach wykorzystania gitary jako elementu wydobywającego dźwięki perkusyjne to nasza wyobraźnia. Technika perkusyjna jest zazwyczaj stosowana na pierwszych lekcjach z gry na tym instrumencie, aby w ten sposób zaznajomić uczniów z umiejętnościami rytmicznego grania oraz stosowania się w rytm muzyki.

nauka gry na gitarze poznań
Nauka gry na gitarze – Poznań

Kolejna technika nosi nazwę tapping’u. W tym przypadku udział w wydobywaniu dźwięków ma wyłącznie jedna dłoń. Praworęczni lewą ręką, zaś leworęczni prawą dłonią naciskają struny na gryfie w taki sposób, aby stymulować je do drgania. Można również tworzyć muzykę obiema rękoma, dzięki temu zyskujemy możliwość wydobywania różnorodnych dźwięków harmonicznych, jak i polifonicznych.

Gra palcami jest następną w kolejności techniką nauki gry na gitarze w Poznaniu. Dotyczy zazwyczaj uczniów posiadających gitarę klasyczną, choć równie dobre efekty przynosi w przypadku modelu elektrycznego, basowego czy akustycznego.

Flażolety naturalne oraz wymuszone stanowią o kolejnych sposobach kształcenia na omawianym instrumencie. Pierwsza technika opiera się na delikatnym dotykaniu strun palcami jednej dłoni przy jednoczesnym potrącaniu ich palcami drugiej. Wbrew pozorom, nie jest to takie proste jak może się wydawać. Ważny jest bowiem sposób odpowiedniego dociskania oraz potrącania poszczególnych strun. Flażolety naturalne same w sobie nie należą do najłatwiejszych, ale flażolety wymuszone to czynność zarezerwowana dla najbardziej wytrwałych i  cierpliwych, gdyż tylko licznymi treningami możliwe jest opracowanie tej metody do perfekcji.

Wymieniając techniki gry na gitarze nie sposób pominąć metody zwanej klangiem. Choć zazwyczaj dotyczy ona gitary basowej to ostatnimi czasy coraz częściej stosowana jest wśród muzyków uczących się grać na gitarze akustycznej. Jej ideą jest takie uderzanie strun kciukami, aby te wydawały specyficzny dźwięk obijania się o gryf.

Nauka gry na gitarze w Poznaniu opiera się również na grze akordowej, jednak nie sprowadza się wyłącznie do rytmicznego brzdękania. Lekcje bazują na kształtowaniu umiejętności wydobywania z niego to, co ma najlepszego do zaoferowania swoim muzykom.