To już pewnego rodzaju tradycja, ponieważ co roku odbywają się Warszawskie Dni Rodzinne Prudential, organizowane przez Fundację Zwalcz Nudę po patronatem Rzecznika Praw Dziecka oraz Miasta Stołecznego Warszawy. Dni rodzinne to inaczej dni otwarte najlepszych rodzinnych miejsc w Warszawie, a ich zwieńczeniem jest wielki piknik przeznaczony dla rodzin z dziećmi. Odbędzie się on w niedzielę, 18 września, na warszawskim Ursynowie, w Parku im. R. Kozłowskiego. Wstęp i atrakcje bezpłatne.

Zwieńczeniem i niewątpliwie jedną z największych atrakcji Warszawskich Dni Rodzinnych Prudential jest Piknik Rodzinny, który odbędzie się 18 września w parku im. Romana Kozłowskiego przy Kopie Cwila na Ursynowie w godzinach 11:00-15:00. Partnerem Pikniku jest Urząd Dzielnicy Ursynów. Wielki Piknik Rodzinny Prudential to propozycja dla tych, którzy chcą obejrzeć rodzinną ofertę Warszawy w jednym miejscu. Na pikniku pojawią się bohaterowie programu edukacyjnego Cha-Ching, a jego animatorzy pokażą, w jaki sposób wprowadzić dzieci w świat mądrego korzystania z pieniędzy. Z myślą o najmłodszych przygotowano również pokazy i eksperymenty naukowe, a także warsztaty rękodzieła, tańca, fitness, czy wczesnoszkolne zajęcia sportowe i językowe. Dorośli i dzieci będą mogli zagrać w rodzinny bowling, obejrzeć pokaz kulinarny w wykonaniu mistrzów pizzy. Fani rozrywek umysłowych będą z kolei mogli się zmierzyć z podstawami programowania, zajęciami z robotyki i praktycznym odkrywaniu matematyki.

Na Warszawskim Pikniku Rodzinnym Prudential pojawią się również służby porządkowe: Straż Miejska oraz Straż Pożarna. Będzie więc okazja do obejrzenia sprzętu ratowniczo – gaśniczego oraz sprzętu, którym na co dzień posługuje się Patrol „EKO”. Znajdzie się też miejsce na malowanie buziek, warsztaty rowerowe. Dla młodszych i starszych miłośników motoryzacji dostępny będzie symulator jazdy motocyklem, a rodziny chętnie spędzające czas wolny w ruchu będą mogły wziąć udział
w rodzinnej sztafecie.

Ze wszystkich atrakcji można będzie skorzystać bezpłatnie. Na Pikniku czekać będą również konkursy z nagrodami, strefa relaksu Prudential, występy Duetu JaHa oraz Kapitan Warszawa ze swoją grą miejską.
Opis wszystkich atrakcji na: http://www.warszawskiednirodzinne.pl/warszawski-piknik-rodzinny-prudential/