Żyjemy w kraju, w którym chłodnych dni jest więcej, niż tych naprawdę ciepłych, a przecież w związku z zimą nikt nie będzie przestawał trenować – chociażby biegać. Dlatego w szafie każdego biegacza powinny znaleźć się ubrania, które pozwalają na swobodne uprawianie sportu nawet w niskich temperaturach.

Gdy ktoś już na poważnie wziął się za bieganie i sprawia mu to przyjemność, na pewno nie zrezygnuje ze swojego hobby z powodu trudnych warunków atmosferycznych – chociażby ataku zimy. Jedyne o co musi zadbać to odpowiedni strój. Oczywiście podczas wysiłku fizycznego nasze ciało wytwarza sporo ciepła, więc strój nie musi być aż tak gruby, jednak musi być przynajmniej kilka warstw. Warto zadbać o koszulkę termoaktywną, a na nią idealnie pasowała będzie bluza do biegania. Różnią się one nieco od tych klasycznych, ponieważ nie krępują ruchów i lepiej odprowadzają wilgoć, dlatego to w pełni uzasadniony zakup.

bluza do biegania

Cienka, ale ciepła

Profesjonalna bluza do biegania wygląda bardzo niepozornie, ponieważ jest ona stosunkowo cienka, a materiału – tak wydaje się na pierwszy rzut oka – jest bardzo niewiele. Jednak wszystko dlatego, że sztuczne tkaniny wykorzystane do jej produkcji doskonale chronią przed niską temperaturą i wiatrem, dlatego mimo niewielkich rozmiarów, bluza świetnie chroni i jest dodatkowo niezwykle poręczna. Każdy, kto choć raz w życiu biegał wie, że im warstwa ubrań jest mniejsza, tym jest wygodniej. Dlatego bluzy do biegania muszą być stosunkowo subtelne i dopasowane do ciała.

Długi rękaw i wysoki kołnierz

Jeśli chodzi o bluzy do biegania, to modeli jest bardzo dużo, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Na chłodniejsze dni doskonale sprawdzają się bluzy z wysokim kołnierzem, które chronią szyję i z dłuższym rękawem, który można zaczepić o kciuk. To wygodne, ponieważ rękaw się nie podwija i dzięki temu nie dopuszczamy do siebie chłodnego powietrza. Niektóre bluzy mają również specjalny system pozwalający na doczepienie rękawiczek, co pozwala na stworzenie odpornej na chłód warstwy chroniącej również dłonie.