icebreakerFirma Icebreaker powstała w 1994 roku. Historia tej firmy wiąże z hodowlą owiec. Jeremy Moon zapoznał się z hodowcą owiec – Brianem Brackenridgem. Brian Brackenridg zaprezentował Jeremiemu koszulkę wykonaną w stu procentach z wełny merynosów. Jeremy’emu bardzo spodobała się koszulka, bowiem była ona lekka i przyjemna w dotyku. Zwrócił też szczególną uwagę na jej właściwości, dlatego od razu oczarował się nią.  Wtedy to podjął decyzję o rozpoczęciu biznesu przy użyciu wełny. Na początku klienci nie byli przekonani do firmy Icebreaker raz produktów, jakie oferowała, bowiem przyzwyczajeni byli do wyrobów syntetycznych. Mimo to, rozsądek klientów wziął górę i wkrótce produkty tej firmy zaczęły cieszyć się wielką popularnością, ponieważ mnóstwo osób decydowała się na nie.

Firma Icebreaker, jako pierwsza wprowadziła linię odzieży turystycznej, która w całości wykonana była z naturalnej wełny owiec merynosów. W krótkim czasie ta firma przewartościowała rynek bielizny termoaktywnej, która zdominowana była jeszcze przez szybkoschnące włókna syntetyczne. Obecnie oferta firmy Icebreaker jest niezwykle urozmaicona, ponieważ posiadają oni szeroką gamę odzieży z wełny merino. Ta odzież przeznaczona jest do uprawiania różnorodnych aktywności outdoorowych. Firma Icebreaker w swojej ofercie posiada nie tylko odzież wierzchnią, ale również bieliznę, części pośrednie garderoby oraz inne tym podobne elementy. Każdy, kto tylko dotknie produkty tej marki z pewnością będzie z nich w pełni zadowolony. W tych produktach można doświadczyć stuprocentowego komfortu i wygody, dlatego nie będzie chciało się już ich zdejmować. Icebreaker posiada w swojej ofercie bieliznę, rękawiczki, skarpetki, czapki, chusty i szaliki, swetry, t-shirty, bluzy, a także bieliznę termoaktywną. Produkty tej marki tworzone z wełny o różnorodnej gramaturze. Przykładowo czapka produkowana jest z wełny o gramaturze 320g/m2, bluzy męskie produkowane są z wełny o gramaturze 200g/m2 natomiast majtki produkowane są z wełny o gramaturze 150 g/m2. Patrząc na ilość gramatury warto pamiętać o tym, że im wyższa gramatura wełny tym bardziej wybrany produkt będzie nadawał się na bardzo mroźne dni.

Produkty oferowane przez firmę Icebreaker są w stu procentach naturalne, ponieważ wełna merino nie powstawała w laboratorium, ale na stokach gór Nowej Zelandii. Całą produkcję wełny merino napędzają owcę, na grzbietach, których rośnie wełna wykorzystywana do wyrobów poszczególnych produktów. Jedną z najważniejszych zasad tej firmy jest zrównoważony rozwój.