Zdrowy tryb życia jest teraz na topie. Promowane są diety, ćwiczenia oraz aktywne spędzanie wolnego czasu. Jakie gadżety wybrać, jeśli nasza marka angażuje się w kampanie o tej tematyce? Na co zdecydować się, jeśli prowadzimy działalność powiązaną ze sportem? Oto kilka propozycji.

Bidon

Jednym z najpopularniejszych, sportowych klasyków są różnego rodzaju bidony. Dostępne w wielu materiałach i wariantach, łatwo dostosować je do potrzeb marki lub firmy, są także po prostu praktycznym prezentem. Nadają się dla niemal każdej osoby uprawiającej sport na świeżym powietrzu, od biegaczy, poprzez kolarzy, a na miłośnikach gier zespołowych skończywszy. Najczęściej wykonywane są z wytrzymałego plastiku, który pozwala na uzyskanie ciekawych kształtów oraz kolorów lub aluminium, które z kolei daje bardziej klasyczne i solidne bidony.

Wodoodporne etui

Doskonały gadżet dla każdego, kto uprawia sporty wodne lub jest narażony na dużą wilgotność w czasie podróży. Wykonany z PCV i szczelnie zamknięty woreczek zabezpiecza telefony oraz inną elektronikę w czasie wyprawy na plażę, żeglowania czy długich wędrówek, w czasie których może zaskoczyć go ulewa.

Innym wariantem, zbliżonym do tego pomysłu jest specjalna opaska na ramię. Zwykle zawiera ona przezroczystą kieszeń z tworzywa, do której możemy schować wiele drobiazgów, a także smartfon. Dobrze jeśli materiał oplatający ramię wykonany jest z przewiewnej siatki, która jest odporna na wodę i pot.

Torba lub worek

Jednym z najbardziej praktycznych prezentów dla klienta lub pracownika, którzy aktywnie spędzają wolny czas, jest torba lub worek, do którego mogą spakować swoje rzeczy na trening. Dla niezbyt dużego bagażu takiego jak obuwie świetnie sprawdzi się mocny worek wykonany z poliestru, który dodatkowo można ozdobić ciekawym nadrukiem.

Bardziej zaawansowaną opcją jest torba sportowa. Dostępnych jest wiele modeli, od małych i prostych, po duże, z wieloma przegrodami i schowkami, które mogą służyć także jako torby podróżne. Mogą zostać oznakowane nadrukiem lub za pomocą haftu.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

O ile podczas lata dzień trwa długo, w trakcie jesieni znacznie szybciej robi się ciemno. Warto także zadbać o bezpieczeństwo uprawiających sporty i podarować im na przykład odblask, który mogą przymocować do swojego stroju lub lampkę przypinaną pod siodełko albo kierownicę. Koszt takich gadżetów sportowych nie jest duży (źródło), za to znacznie zwiększa widoczność biegaczy lub rowerzystów na drodze. Odblask jako gadżet reklamowy jest uniwersalny, ponieważ może służyć zarówno w kampaniach dla sportowców jak i tych związanych z bezpieczeństwem na drodze.