Najbliższy miesiąc na Torze Służewiec zacznie się niezwykle emocjonująco. Już w tę niedzielę, 1 lipca br. odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń sezonu – Gala Derby. Oprócz gonitwy przewidziane są także wydarzenia towarzyszące, m.in. konkurs na najładniejszy kapelusz. Dodatkowo przed rozpoczęciem Gali Derby odbędzie się konferencja prasowa Grupy Westminster, Partnera Głównego Sezonu 2018 na Torze Służewiec.

 Gonitwę Derby rozegrano po raz pierwszy w Polsce już w 1896 roku. Do dzisiaj jest to najważniejsza klasyczna gonitwa selekcyjna dla 3-letnich ogierów i klaczy. Pierwowzorem jest angielskie Derby w Epsom. Nazwa gonitwy wywodzi się od nazwiska Lorda, który jako pierwszy, w ramach zakładu, zorganizował wyścigi w znanej nam obecnie formie. W Polsce Derby rozgrywane jest tradycyjnie w pierwszą niedzielę lipca, a jego dystans jest zbliżony do pierwowzoru – 2400 m. W najbliższą niedzielę Gala, będąca prawdziwym wyścigowym świętem rozpocznie się o godzinie 13:00 i potrwa do 18:00. Najważniejsza gonitwa dnia, czyli Derby rozpocznie się za to o 17:45.

Przed Galą Derby, o 11:30 odbędzie się konferencja prasowa podczas której zaprezentowana zostanie Grupa Westminster – Partner Główny Sezonu 2018 na Torze Służewiec. Na konferencji prasowej, Marian Ziburske, właściciel zajmującej się wynajmem nieruchomości firmy Westminster, opowie o współpracy z Torem oraz pasji do koni. Dodatkowo przedstawi plany Spółki dotyczące zakupu nowych nieruchomości, inwestycji i sponsoringu sportowego w Polsce. Spotkanie prasowe odbędzie się na pierwszym piętrze Trybuny Honorowej. Firma Westminster w tym roku jest również fundatorem dodatkowych nagród w Gonitwie Derby w wysokości 50 000 zł dla pierwszej piątki oraz patronem honorowym Nagrody Próbnej dla dwulatków polskiej hodowli.

Podczas Gali Derby organizatorzy przewidzieli liczne atrakcje, w tym gry i zabawy na świeżym powietrzu dla najmłodszych. W przerwach między wyścigami odbywać się będą pokazy kunsztu jeździeckiego Karoliny Wajdy. O godzinie 13.30 rozpocznie się również konkurs na najładniejszy kapelusz Gali Derby 2018. Za najpiękniejsze nakrycia głowy przewidziane są nagrody, które wręczy jury w skład, którego wchodzą kobiety znane ze swojego dobrego stylu: Anna Dereszowska, Gabi Drzewiecka, Anna Lucińska, Joanna Sydor, Marta Ruta i przedstawicielka portalu Domosfera. Rozstrzygnięcie plebiscytu nastąpi około godz. 17.00.

To wszystko i jeszcze więcej już w niedzielę, 1 lipca br. na jednym z najważniejszych wydarzeń sezonu. Serdecznie zapraszamy!

O Grupie Westminster

 Westminster to firma rodzinna zajmująca się budową i rozwojem zrównoważonego portfela nieruchomości. Podstawą koncepcji biznesowej Westminster jest pozyskiwanie lokali mieszkalnych i komercyjnych, głównie średniej wielkości portfeli mieszkaniowych. Westminster skupuje nieruchomości i następnie modernizuje je lub rozbudowuje, tak aby stały się częścią portfela firmy pod wynajem na lata. Największą dotychczasową inwestycją w Polsce jest projekt Mysłowice – zakup kamienicy Bauverein – 170 mieszkań.