Aby cieszyć się idealną sylwetką, wcale nie potrzebujemy wielkogabarytowych i mocno skomplikowanych urządzeń. Guma do ćwiczeń stanowi w tym przypadku doskonałą propozycję, przybliżającą nas do uzyskania zgrabnej figury, mocnych mięśni i lepszej kondycji fizycznej.

Dlaczego warto ją kupić?

Wspomniana taśma charakteryzuje się lekkością. Z uwagi na swoje wymiary nie zajmuje dużo miejsca. Umożliwia wykonywanie treningów zarówno w zaciszu domowym, jak i na wyjeździe. Ponadto, ćwiczenia przy udziale gumy do ćwiczeń angażują do pracy wiele partii mięśniowych, skutecznie eliminując wystąpienie kontuzji czy urazu.

Kupujemy gumę do ćwiczeń – o czym pamiętać?

Podstawowym czynnikiem, o którym musimy pamiętać jest jej opór, wynikający z szerokości i grubości. Im większe będą te parametry, tym efektywniejszy będzie trening. W tym zakresie ważną rolę odgrywa barwa – gdyż odpowiada innemu oporowi oraz lateks stosowany do produkcji. W ogromnej mierze warunkuje bezpieczeństwo stosowania oraz dłuższą żywotność.

Guma do ćwiczeń – jak jej używać?

gumy do ćwiczeń1. Opisywane taśmy pozwalają wykonywać ćwiczenia wzmacniające, rozciągające oraz siłowe. Znajdują szerokie zastosowanie w pilatesie czy jodze. Wariant podstawowy, obejmujący zwiększenie natężenia siły ramion i przedramion polega na ustawieniu stopy w jej środkowej części, skierowanie dłoni do góry oraz zginanie przedramion. Inna propozycja nakłada na użytkownika konieczność ustawienia obu stóp na gumie do ćwiczeń i prostowanie ramion do wysokości barków.
2. Taśma cieszy się powodzeniem wśród osób, które pragną wymodelować okolice brzucha. W tym zakresie polecane są brzuszki, wzbogacone o dodatkowy opór. Aby tego dokonać zaczepiamy gumę o jakiś stabilny przedmiot (np. uchwyt drzwiowy), ramiona układamy wzdłuż tułowia i unosimy go wraz z podnoszeniem ramion. Regularne wykonywanie takiego treningu gwarantuje uzyskanie smukłej talii.
3. Guma do ćwiczeń okaże się zbawieniem w sytuacji, gdy naszym zamierzeniem jest wzmocnienie mięśni ud. W tym przypadku szczególną popularnością cieszą się odwodzenia. Aby tego dokonać owijamy jedną stopę taśmą i zaczepiamy ją na wysokość kostki drugiej stopy.
Warto jednak pamiętać, że w przypadku gum do ćwiczeń bardzo ważna okazuje się wiedza, w jaki sposób ich używać. I choć idealnie sprawdzają się do modelowania każdej partii ciała, niemniej jednak nakładają na użytkownika konieczność ich poprawnego wykonywania. Tylko regularne i prawidłowo podejmowane ćwiczenia będą gwarantem uzyskania oczekiwanych rezultatów, które zmniejszą ryzyko wystąpienia urazów.