Po blisko miesięcznej przerwie zawodnicy wracają na boiska Wschodzący Białystok Superligi. III kolejka rozgrywek oficjalnie rozpocznie się 14 października. Dlaczego warto kibicować drużynom? Robert Burneika, znany szerzej jako Hardcorowy Koksu, mówi krótko: Bo w tenisie stołowym nie ma lipy!

Kulturysta w wolnym czasie lubi grać w tenisa stołowego, ale stara się też oglądać profesjonalne mecze. Jak się okazuje, fascynacja  Hardcorowego Koksa tą dyscypliną, tak jak u wielu innych osób, zaczęła się w szkole. Burneika, mieszkający na stałe w Las Vegas, jako jeden z nielicznych mówi wprost, komu kibicuje w rozgrywkach polskich tenisistów stołowych: Najlepszym! Kulturyście w ocenie gry zawodników Wschodzący Białystok Superligi nie przeszkadza fakt, że nie zna wszystkich drużyn: Jak oglądam rozgrywki, to patrzę na ludzi, nie na drużyny, z których pochodzą. Fajnie zobaczyć jest, jak oni przy tym stole tak ganiają. I jak ta piłeczka tak szybko leci. Pach-pach i od razu widać, kto daje radę. Po dwóch rozegranych kolejkach, w tabeli prowadzi ubiegłoroczny zwycięzca OLIMPIA-UNIA Grudziądz. Tuż za nimi, z różnicą jednego punktu, znajdują się DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki oraz KOLPING-FRAC Jarosław. Zestawienie zamykają KS DEKORGLASS Działdowo i KST ENERGA-MANEKIN Toruń. Jeszcze nic nie jest przesądzone i wszystko może się wydarzyć – rusza dopiero III kolejka. Zawodnicy Superligi podczas miesięcznej przerwy rozgrywają mecze w ramach Mistrzostw Europy. Znajdują się więc pod opieką najlepszych europejskich trenerów. Dzięki temu do rozgrywek Wschodzący Białystok Superligi wrócą z jeszcze większym doświadczeniem i zapałem do gry. Hardcorowy Koksu ma jednak dla tenisistów inną radę na zachowanie formy przez cały sezon: Stejki niech jedzą! Biki trochę podpompują to i forehand lepszy będzie. Okazuje się jednak, że Robert Burneika sam może grać jedynie amatorsko: Moja dyscyplina jest zupełnie inna. W ping-ponga kilka razy pyknę, to się rozruszam trochę, ale ja do tego za duże bicki mam. Przez to gram wolno. I siły też za dużo pakuję, wiec szkoda piłeczek. Czy zawodnicy Superligi skorzystają z tych rad? O tym będziemy mogli się przekonać już 14 października. Dowie się również kulturysta. Mimo że obowiązki nie pozwolą mu zobaczyć rozgrywek na żywo, zapowiedział, iż z chęcią obejrzy transmisję na stronie http://superliga.com.pl/. Superliga jedno może mu obiecać na pewno: Lipy nie będzie!

 

Terminarz rozgrywek III kolejki:

14.10.2013 g. 19.00  ZKS PALMIARNIA Zielona Góra – PKS KOLPING FRAC Jarosław –  transmisja

15.10.2013 g. 18.00 POLTAREX POGOŃ Lębork – SPAR EXTRAMARKET PL AZS POLITECHNIKA

16.10.2013 g. 19.00 KS DEKORGLASS Działdowo – KS DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki -transmisja

31.10.2013 g. 18.00 CONDOHOTELS MORLINY Ostróda – KST ENERGA-MANEKIN Toruń.

 

Wybrane spotkania transmitowane są na stronie –  http://superliga.com.pl/.

Ze względu na Mistrzostwa Europy drużyny CARBO-KOKS TTS POLONIA Bytom i ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz zmierzyły się ze sobą już 17.09.2013. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:3.

Spółka Polska Superliga Tenisa Stołowego gwarantuje najwyższy poziom rozgrywek mężczyzn. Powstała z inicjatywy klubów uczestniczących w zawodach najwyższego szczebla – ekstraklasy oraz Polskiego Związku Tenisa Stołowego.