wózki do bieganiaProducenci sprzętu rowerowego nie ustają w poszukiwaniu nowych rozwiązań i tworzeniu zupełnie nowych produktów, specjalnie dostosowanych do potrzeb i wymagań specyficznych grup klientów. Taką dotychczas niedocenianą grupą odbiorców sprzętu rowerowego byli rodzice małych dzieci, którzy decydując się na rodzicielstwo, nie chcieli jednocześnie rezygnować ze swoich codziennych aktywności. Dla ich wygody powstały wózki do biegania, czyli specjalne konstrukcje przystosowane do uprawiania joggingu wraz z dzieckiem.

Wózki do biegania to po prostu nieco zmodyfikowana konstrukcja tradycyjnego wózka do przewożenia dzieci. Od typowych wózków-spacerówek odróżnia ją wielkość kół oraz ich ilość. Gdy w typowych wózkach dziecięcych są to cztery koła, w wózkach do biegania tych kół są zazwyczaj trzy sztuki – wystarczająco by zapewnić stabilność i optymalnie dla zwiększenia szybkości jazdy. Typowy wózek do biegania ma dwa koła o większej średnicy umieszczone z tyłu oraz jedno koło o mniejszej średnicy zainstalowane z przodu. Gondola osadzona jest na lekkiej, aluminiowej ramie i zazwyczaj pozwala na szybkie, bezproblemowe złożenie całej konstrukcji, co ułatwia przechowywanie oraz przewożenie wózka w samochodzie.

Wózki do biegania – http://scandinavianbaby.pl/pol_m_Poza-domem_Wozki-do-biegania-551.html – zapewniają wygodę dziecku, pozwalając na obserwację świata z pozycji siedzącej lub półleżącej, dzięki czemu dziecko nie odczuwa większego zmęczenia nawet dłuższą podróżą – na przykład po godzinnym treningu biegowym rodzica. Duża średnica kół oraz ich rozstaw, a także lekka konstrukcja ramy sprawiają, że takie wózki są bardzo łatwe w prowadzeniu i nie stanowią większego obciążenia dla pchającej je osoby. Wygodna rączka umieszczona w tylnej części wózka zwykle posiada regulację wysokości, dzięki czemu łatwiej dopasować ją do wzrostu rodzica pchającego wózek, co oczywiście wpływa na poprawę komfortu biegu.

Nowoczesne konstrukcje wózków biegowych posiadają także dodatkowe wyposażenie w postaci zegara ze stoperem, licznika kilometrów, mini radyjka lub głośników, które pozwalają na słuchanie muzyki podczas biegu czy marszobiegu. Takie wózki posiadają także specjalny daszek, który chroni dziecko przed słońcem, a także dodatkowe przezroczyste osłony chroniące przed deszczem i wiatrem. Współcześnie wykonane konstrukcje każdorazowo wyposażone zostały w specjalne amortyzatory, które tłumią drgania powstające przy jeździe z większa prędkością, zwłaszcza po niezbyt równym terenie. Dzięki takiemu rozwiązaniu dziecko nie odczuwa większego dyskomfortu nawet w czasie szybkiej jazdy i pokonywania wózkiem różnego typu nierówności.