Producenci dostępnego w Polsce szamponu z kofeiną, znanego w całej Europie ze względu na znaczące efekty w walce z łysieniem dziedzicznym, ostrzegają profesjonalnych sportowców – produkt zawiera dużą ilość kofeiny, przez co może wpływać na testy antydopingowe i zagrażać ich wynikom.

   Szampon kofeinowy Alpecin to najlepiej sprzedający się w Niemczech szampon przeciw wypadaniu włosów zawierający bardzo efektywny kompleks substancji aktywnych na bazie kofeiny. Badania naukowe wykazały, iż szampon spowalnia proces wypadania włosów w związku z łysieniem dziedzicznym.

Szampon zawiera znaczącą dawkę kompleksu z kofeiny – poziom w produkcie jest na tyle wysoki, iż producent zdecydował się dodać na opakowaniu ostrzeżenie dla sportowców – kofeina może zostać wykryta w mieszkach włosowych, gdyż wnika we włosy od nasady. Mimo, że kofeina została usunięta z listy Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) w 2004 roku, nadal pozostaje monitorowana przez WADA oraz inne organizacje sportowe.

Niemiecki producent szamponu Dr Kurt Wolff GMBH & Co. ostrzega sportowców, dodając: „specjalnie podkreślamy dużą dawkę kofeiny, aby sportowcy później nie mieli zastrzeżeń”.

W badaniach naukowych nad szampon kofeinowy Alpecin wykazano, że oparta na kofeinie formuła zawierająca cynk, niacynę, mentol oraz witaminy E i A znacząco spowalnia wypadanie włosów związane z łysieniem dziedzicznym, przeciwdziałając szkodliwemu wpływowi testosteronu na nasadę włosów.

 

Dodatkowych informacji udziela Agencja Event Public Relations.

Marcin Kolmus: + tel. 022 894 58 10, kom.: +48 601 661 668; e-mail: marcin@eventpr.pl