Już w najbliższą niedzielę, 2 września br. na Torze Służewiec zobaczymy najlepsze konie z Europy, które wezmą udział w jednym z ważniejszych spotkań tego sezonu – dniu wyścigowym Westminster Freundschaftspreis. Gonitwa międzynarodowa dla 3-letnich i starszych koni o Puchar Przyjaźni Westminster to pierwsza tego typu inicjatywa na warszawskim obiekcie. Wartość nagród to ponad 100 tysięcy złotych.

Dzień Westminster rozpocznie się w ostatnią niedzielę wakacji o godz. 14:00, a ostatni wyścig wystartuje o 17:30. Tego dnia na warszawskim Służewcu można będzie obserwować zmagania najlepszych koni, a także spotkać trenerów oraz dżokejów z całej Europy. Pasjonaci wyścigów konnych będą z pewnością wyczekiwać godziny 16:00, kiedy to ruszy wydarzenie dnia, czyli międzynarodowa gonitwa dla 3-letnich i starszych koni na dystansie 2000 m. O Nagrodę Przyjaźni Westminster będą rywalizować konie z Polski, Czech i Niemiec.

Xawery i Medrock, będące kolejno czwartym i piątym w Derby, to dwa trzylatki, które zobaczymy w niedzielę na starcie. Oba są obiecujące, natomiast w biegu o Nagrodę Kozienic Medrock już raz został pokonany przez Magnetica. Teraz czeka go pierwsze starcie z Xawerym, laureatem Nagrody Pink Pearla, z którym jeszcze nie rywalizował.

Czteroletni Magnetic, najlepszy starszy folblut na Służewcu, do tej pory w każdym starcie pokonywał Largo Forte. Zobaczymy też czym zaskoczy nas trenowany w Czechach Dominique oraz dwie klacze: Kohinoor Diamond i Circle Centurii. Po raz pierwszy na Służewcu wystąpi też sześcioletni Windsor Beach, który dobrze radził sobie na Wyspach. W 22 startach na dystansach 1600-2000 m odniósł 4 zwycięstwa. Wyjątkowy natomiast może okazać pochodzący zza zachodniej granicy Gepard, który podejmie walkę o zwycięstwo.

Gonitwa o Puchar Przyjaźni Westminster ma szansę zapisać się jako kolejne, obok Derbów i Wielkiej Warszawskiej, najwyższej rangi wydarzenie organizowane na warszawskim torze.

Cieszę się, że pod egidą Westminster będziemy świadkami tego niezwykłego spotkania – mówi Marian Ziburske, właściciel Grupy Westminster, tegoroczny Partner Główny Toru i fundator nagrody. – Mam nadzieję, że nasza gonitwa będzie początkiem międzynarodowych wyścigów konnych i zaproszeniem innych światowych hodowców na warszawski tor – mówi Ziburske. Zwycięzca otrzyma bezpłatnie dziką kartę uprawniającą do startu w gonitwie odbywającej się 3 października br. w Berlin-Hoppegarten, w której startują najlepsze konie świata.

Ceny biletów: od 5zł. Dzieci do 18. roku życia oraz osoby powyżej 60. roku życia wchodzą do strefy B bezpłatnie.

NAGRODA PRZYJAŹNI WESTMINSTER/WESTMINSTER FREUNDSCHAFTSPREIS – L (kat. A) 105000 zł (60000-24000-12000-6000-3000) Gonitwa międzynarodowa dla 3-letnich i starszych koni. (2000m) Opłata za zapis 1500 zł. W gonitwach międzynarodowych, przy których nie podano terminu zapisu, obowiązuje termin jak w pozostałych gonitwach rozpisanych na dany dzień.