W piątek 17 czerwca 2016 w Parku Zdrojowym w Wysowie – Zdrój odbędzie się impreza sportowa „Dzień Olimpijski” w ramach Biegu Dnia Olimpijskiego, który jest organizowany zawsze w rocznicę powołania w Paryżu w 1894 roku Międzynarodowego Komitetu Dnia Olimpijskiego. W każdym kraju bieg może mieć w danym roku jedną lokalizację. McDonald’s jako jeden głównych sponsorów Igrzysk Olimpijskich wsparł finansowo projekt.

McDonald’s od kilkudziesięciu lat jest jednym z głównych partnerów Igrzysk Olimpijskich, jako jedyny oficjalny przedstawiciel branży gastronomicznej. Naturalnym wynikiem tej wieloletniej współpracy jest wspieranie przez lokalne oddziały McDonald’s imprez sportowych towarzyszących Igrzyskom, takich jak Dzień Olimpijski.

 

Bieg Dnia Olimpijskiego w Wysowie – Zdrój startuje o godzinie 11:00. Ceremoniał otwarcia rozpocznie się oficjalnym przywitaniem wszystkich uczestników. W południe zaczynają się rywalizacje sportowe. W ramach inicjatywy „Biathlon dla każdego” rozgrywki poprowadzi Polski Związek Biathlonu. Następnie rozpocznie się bieg dla dzieci na długości 40-400 m z podziałem na kategorie wiekowe.

 

Imprezę sportową uświetni występ Orkiestry Dętej, zwycięzców Małopolskiego Festiwalu „Echo Trombity”. Na najmłodszych czeka także poczęstunek.

Na „Dzień Olimpijski” zapraszają Wójt Gminy Uście Gorlickie, stowarzyszenie in Aqua Sanitas oraz McDonald’s.