Soudal od stycznia 2015 roku jest sponsorem tytularnym profesjonalnej belgijskiej drużyny kolarskiej Lotto Soudal. W jej barwach ścigać się będzie tegoroczny Mistrz Polski – Tomasz Marczyński.

Tomasz Marczyński, fot. Szymon Gruchalski/tourdepologne.pl
Tomasz Marczyński, fot. Szymon Gruchalski/tourdepologne.pl

Soudal jest największym na świecie producentem pian poliuretanowych oraz czołowym dostawcą materiałów w branży chemii budowlanej. Jego produkty są obecne w 130 krajach, w większości których kolarstwo cieszy się ogromną popularnością. Od początku 2015 roku koncern jest sponsorem tytularnym jednej z 17 najważniejszych drużyn na świecie – Lotto Soudal, z którą roczny kontrakt podpisał Polak – Tomasz Marczyński.

Belgijska drużyna powstała w 1985 roku i od razu weszła do czołówki światowych ekip kolarskich. Pierwszy zwycięsko przejechany etap „Wielkiej Pętli” zaliczyła za sprawą obecnego managera – Marca Sergeanta. Do końca 2014 roku zawodnicy Lotto Soudal zdobyli łącznie 866 triumfów. Aktualnie liderem zespołu jest Andre Greipel, jedna z gwiazd tegorocznego Tour de France.

Od stycznia 2016 w barwach Lotto Soudal ścigać się będzie Tomasz Marczyński, który w tym roku już dwukrotnie założył zwycięską koszulkę Mistrza Polski: jako najlepszy kolarz wyścigu ze startu wspólnego oraz górski Mistrz Polski w kolarstwie szosowym. Podpisanie kontraktu z Lotto Soudal oznacza wejście Polaka do najwyższej ligi oraz potwierdza jego wysoką formę.

Jaka będzie moja rola w zespole, to jeszcze kwestia do ustalania, ale zasadniczo chciałabym skupić się na wyścigach etapowych. Najważniejsze jest jednak, abym mógł w pełni spełnić oczekiwania zespołu oraz utwierdzić ich w zaufaniu, którym mnie obdarzyli.” – mówi Tomasz Marczyński.

Drużyna Lotto Soudal w 2016 roku weźmie udział w Tour de Pologne. Tym bardziej cieszy fakt, że w jej składzie zobaczymy Polaka. Andrzej Kaczor, Dyrektor Zarządzający Soudal Polska: „Dla Soudal Polska jest to podwójny powód do dumy i kibicowania – ze względu na drużynę i ze względu na narodowość zawodnika. Z pewnością polscy fani kolarstwa będą trzymać za niego kciuki, a tym samym łatwiej dostrzegą logo Soudal na jego koszulce – częściej kojarzyć będą naszą markę z kolarstwem. Z kolei wysoka ranga drużyny i jej udział w najważniejszych wyścigach dają szanse Tomaszowi Marczyńskiemu na rozwój i promowanie naszego kraju na arenie międzynarodowej.”.

Tomasz Marczyński, fot. Szymon Gruchalski/tourdepologne.pl

Więcej o Soudal:

www.soudal.pl

www.facebook.com/PolubiszRemont

BLOG: www.polubiszremont.pl