F4F_Dziecięce Centrum Prasowe

Dzieci z 32 krajów zostały wybrane by utworzyć Międzynarodowe Dziecięce Centrum Prasowe w ramach międzynarodowego programu FOOTBALL FOR FRIENDSHIP, organizowanego przez firmę Gazprom, oficjalnego sponsora Ligi Mistrzów UEFA. Centrum prasowe będzie zajmować się wszystkimi wydarzeniami związanymi z Czwartym Międzynarodowym Dziecięcym Forum FOOTBALL FOR FRIENDSHIP, które odbędzie w Mediolanie w dniach 26-29 maja 2016.

Młodzi utalentowani piłkarze i dziennikarze z 32 krajów Afryki, Azji, Europy oraz Południowej Ameryki spotkają się w Mediolanie by rywalizować oraz rozmawiać na tak ważne tematy jak równość, tolerancja i szacunek dla innych narodów i kultur.

Międzynarodowy program FOOTBALL FOR FRIENDSHIP każdego roku jest prowadzony pod patronatem Franza Beckenbauera i łączy młodych piłkarzy z różnych części świata. W każdym z krajów biorących udział zostaje wybrana drużyna, która zyskuje szansę reprezentowania swojego Państwa podczas dużego międzynarodowego wydarzenia, którego cele dotyczą sportu oraz społeczeństwa. Każdej drużynie towarzyszy młody dziennikarz, chłopiec lub dziewczyna w wieku 12-14 lat, wyróżniający się talentem pisarskim oraz interesuje się inicjatywami sportowymi i społecznymi.

Centrum prasowe jednoczy najlepszych z najlepszych. Pomiędzy członkami w 2016 roku znajdują się zwycięzcy krajowych konkursów „Najlepsi młodzi dziennikarze”, popularni młodzi blogerzy, utalentowani młodzi fotografowie i pisarze.

Wszystkie dzieci osiągnęły znaczące sukcesy w różnych dziedzinach. Algierię reprezentuje Nour Debsi, która w wieku 14 lat zna już 3 języki: francuski, angielski i arabski. Joaquín Flammini z Argentyny jest nie tylko skutecznym i opiniotwórczym influencerem, lecz także obiecującym aktorem, który wystąpił w jednym z najpopularniejszych seriali telewizyjnych w jego kraju. Zixuan Yu, 13-latek reprezentujący Chiny, jest reporterem w szkolnym czasopiśmie oraz został uznany za „geniusza wśród młodych dziennikarzy” za wyjątkowy i profesjonalny styl jego reportaży. Seda Saçmacı z Turcji pisze opowiadania fantazy, uczy się japońskiego, rysuje oraz gra na wiolonczeli, pianinie oraz na flecie. Fabiënne Koeman reprezentuje Holandię i nie tylko pisze o piłce nożnej, lecz także gra na pozycji obrońcy, będąc jedyną dziewczyną w swoim zespole. Jakub Rousseau z Polski jest zarówno dziennikarzem, jak i utalentowanym piłkarzem. Wykazał się wielkim profesjonalizmem w czasie Międzynarodowego Dnia Piłki Nożnej i Przyjaźni w Warszawie. Przeprowadził ntego dnia wywiady z piłkarzami Varsovii. Była to jego pierwsza okazja, by stanąć przed kamerą, a on świetnie poradził sobie z tym wyzwaniem i był bardzo pewny siebie. Do polskiej drużyny F4F dołączył dzięki zwycięstwu w konkursie. „Jestem bardzo podekscytowany wyjazdem do Mediolanu, to będzie dla mnie świetne doświadczenie oraz najlepsza szansa do sprawdzenia moich umiejętności dziennikarskich, jaką miałem w życiu” – powiedział Jakub.

Młode talenty rozpoczną swoją pracę przed kluczowym wydarzeniem. Obecnie zbierają informacje, odwiedzają treningi piłkarskie, robią wywiady z młodymi piłkarzami i donoszą o krajowych wydarzeniach, które stanowią część programu, oprócz tego przygotowują się do towarzyszenia swoim drużynom w Mediolanie.

Podczas Forum członkowie Międzynarodowego Dziecięcego Centrum Prasowego będą pracować wspólnie z profesjonalnymi dziennikarzami, zbierając informacje, tworząc raporty i pisząc newsy do oficjalnych profili FOOTBALL FOR FRIENDSHIP w mediach społecznościowych. „Uwielbiam bycie dziennikarzem, ponieważ mogę się dzięki temu dzielić swoimi odkryciami ze światem. Chciałbym jak najwięcej podróżować, poznawać różnych ludzi i przede wszystkim rozwijać moją wiedzę. FOOTBALL FOR FRIENDSHIP to wspaniały program dla dzieci. Dzięki niemu młodzi ludzie z różnych krajów zbierają się w jednym miejscu i mogą uczyć się wzajemnie o swoich kulturach” – mówi Thu Vo Ngoc Anh, mający 14 lat młody dziennikarz z Wietnamu.

 

FOOTBALL FOR FRIENDSHIP to międzynarodowy społeczny program stworzony przez firmę Gazprom, w ramach programu Gazprom dla Dzieci. Program F4F ma na celu rozwój młodzieżowej piłki nożnej, wychowywanie w tolerancji oraz propagowanie przyjaźni wśród dzieci z różnych krajów. Kluczowe wartości wspierane i promowane przez uczestników to między innymi: przyjaźń, równość, sprawiedliwość, zdrowie, pokój, oddanie, zwycięstwo, tradycja oraz honor.

Coroczne Międzynarodowe Dziecięce Forum FOOTBALL FOR FRIENDSHIP to główne wydarzenie programu, które zbliża do siebie piłkarzy w wieku między 12 i 14 lat z najlepszych klubów piłkarskich. Pierwsze forum odbyło się w Londynie 25 maja 2013 roku.

Wyjątkową nagrodą programu F4F jest Puchar Dziewięciu Wartości, wyjątkowe trofeum, które jest co roku wręczane jednemu z profesjonalnych klubów, który wyróżnia się największymi osiągnięciami w ramach inicjatyw społecznych oraz wyznaje kluczowe wartości program F4F. Zwycięski klub zostaje wybrany poprzez głosowanie we wszystkich krajach, a następnie przez uczestników program F4F, którzy są młodymi ambasadorami wartości programu.

Podczas Forum FOOTBALL FOR FRIENDSHIP młodzi piłkarze otrzymują szanse porozmawiania z kolegami z innych krajów, ze znanymi sportowcami oraz ludźmi kultury. Na zakończenie Forum uczestnicy tradycyjnie odwiedzają Finał Ligi Mistrzów UEFA.

Gazprom to globalna firma energetyczna. Jej główny zakres działalności to wydobycie, produkcja, transport, magazynowanie oraz sprzedaż gazu (również jako paliwa samochodowego), kondensatu gazu oraz ropy, jak również produkcja i marketing w sektorze energii cieplnej i elektrycznej. Firma działa na terenie Federacji Rosyjskiej, Afryki, Bliskiego Wschodu, Europy, Ameryki Łacińskiej oraz Azji Środkowej, Południowej i Południowo-Wschodniej.

Gazprom jest największą na świecie firmą pod względem rezerw gazu ziemnego i wielkości produkcji. Gaz jest dostarczany do mieszkańców Rosji i ponad 30 innych krajów. Gazprom jest w czwórce największych rosyjskich producentów ropy, posiada aktywa produkcyjne na terenie Rosji oraz utrzymuje pozycje lidera na światowym rynku produkcji energii cieplnej.

Oprócz ciągłego rozwoju biznesowego Gazprom przykłada dużą wagę do projektów społecznych. Firma wspiera wiele organizacji sportowych oraz wydarzeń zarówno międzynarodowych, jak  I na terenie całej Rosji. Przede wszystkim Gazprom jest partnerem Ligi Mistrzów UEFA, wspiera Superpuchar Europy UEFA, a także wiele znanych klubów piłkarskich na całym świecie – rosyjski Zenit, niemieckie Schalke 04 oraz serbską Crvena Zvezda.