Jest taka niepisana zasada lub może tradycją, którą można bardzo łatwo zaobserwować szczególnie w okresie meczów lub jakiś ważniejszych rozgrywek. Aby okazać jak najbardziej lojalność wobec swojego klubu piłkarskiego kibice ubierają różnego rodzaju koszulki, szale, peruki, malują się na barwy, jakie reprezentują owe drużyny (na przykład malują sobie ich flagę na policzkach, robią śmieszne makijaże lub zaznaczają parę kresek na twarzy, niczym wojownicy). Służy to do zmobilizowania drużyny piłkarskiej do lepszej gry, ponieważ jest to swoistego rodzaju zagrzewanie do walki.

koszulki piłkarskiePiłkarze widzą jak na trybunach zasiada niezliczona ilość osób, wypatrują z boiska ile osób upodobniła się w jakimś najmniejszym stopniu do ich drużyny i wiedzą, że właśnie dla takich oddanych fanów muszą walczyć i strzelać gole. Poza tym samym kibicom sprawia to dużo radości. Widzą zróżnicowanie wśród różnych kibiców, rozpoznają dzięki temu, kto jest za tą samą drużyną, a kto jest przeciwko niej i opowiada się za drużyną drugą. Drużyny piłkarskie powiązane są często swoim strojem do kraju, z którego się wywodzą, więc można w ciekawy sposób zaobserwować różnice kulturowe wśród zgromadzonego na stadionie społeczeństwa.

Oczywiście są też tacy ludzie, którzy zajmują się kolekcjonowaniem koszulek piłkarskich różnych drużyn, z całego świata, o różnych osiągnięciach. Jest to ich hobby, czerpią z tego radość, ale nie jest to (jak w większości przypadków bywa) odzwierciedleniem ich prawdziwych preferencji piłkarskich. Być może taka osoba nawet ich nie posiada, po prostu lubi koszulki piłkarskie i wszystko, co z piłką nożną jest związane. Niekiedy ludzie są w stanie za koszulki piłkarskie wydać naprawdę dużą sumę pieniędzy, szczególnie gdy jest to koszulka piłkarska z edycji limitowanej, wersja kolekcjonerska, bądź unikatowa z oryginalnym podpisem ukochanego piłkarza, któremu kibicuje się od lat i zna się każdy jego etap na drodze kariery w piłce nożnej. Takie przypadki nie zdarzają się wcale tak rzadko. Posiadanie koszulki piłkarskiej z podpisem idola to marzenie każdego wiernego kibica. Z drugiej strony – nawet zwyczajne koszulki piłkarskie są totalnym must – heavem w szafce każdego miłośnika tego sportu, szczególnie jeśli ma swoją ukochaną i według niego najlepsza drużynę piłkarską. To jest traktowane jako wyraz swojego przywiązania do danego klubu, ale także jako dowód na pasję i zamiłowanie do sportu jakim jest piłka nożna.

Wiadomo jest, że piłka nożna to naprawdę bardzo popularny sport, ale żeby pójść na stadion i obejrzeć czyimś mecz nie trzeba być jej pasjonatem. Można bilety dostać w prezencie, wygrać na loterii, kupić ukochanemu i towarzyszyć mu w tej stosunkowo ciekawej przygodzie. Na stadionie emocje są bardzo mocne i nawet osobę, która się nie zna na piłce nożnej i nigdy na meczu nie była, chwycą i wywrócą jej pogląd na piłkę nożną do góry nogami. Mimo wszystko należy się jakoś ciekawie prezentować i oddać ducha kibicowaniu. Jest dużo stoisk i sklepów internetowych, gdzie można zwykłą najzwyklejszą koszulkę piłkarską kupić i cieszyć się z lepszego kibicowania. Z jeszcze innej strony można spojrzeć na sam fakt koszulki piłkarskiej. Nie musi być to przedmiot odzwierciedlający swoje przywiązanie do jakiejś drużyny, ale koszulka, w której będzie się ćwiczyć we własnym klubie, na własnych treningach. Takie koszulki przepuszczają lepiej powietrze, przylegają do ciała i granie w nich na treningu jest o wiele lepsze niż w zwyczajnych koszulkach. Te koszulki drugiego typu można znaleźć na bardzo ciekawe stronie jaką jest SportTiw.pl. To już zależy od osoby – czy kupić chce koszulkę piłkarską do kibicowanie, czy koszulkę piłkarską do grania.