Dni stają się coraz krótsze, a pogoda nie zachęca nas do wyjścia z domu. Samemu trudno zmotywować się do wysiłku fizycznego. Pamiętajmy też, że żadna dieta nie zastąpi ruchu i nie pozwoli nam zachować zgrabnej sylwetki. Warto zapisać się więc do Centrum Sportu Akademos na zajęcia i systematycznie ćwiczyć.

Zima jest wyjątkowo ciężkim okresem dla każdego kto walczy o zachowanie kondycji. Sprawność fizyczna przekłada się na dobre samopoczucie, a także zdrowie, które w chłodniejsze miesiące jest szczególnie ważne. Nasuwa się więc pytanie, jak zadbać o formę także podczas zimy? Ciekawą propozycją może być fitness.

Systematyczne uczestnictwo w zajęciach fitness, pozwala na zrzucenie zbędnych kilogramów przy jednoczesnym wymodelowaniu sylwetki. Największą zaletą tych ćwiczeń jest ich różnorodność, dzięki której nie znudzimy się zajęciami po kilku spotkaniach. Jednocześnie możemy ćwiczyć wszystkie partie mięśni zarówno pod względem elastyczności jak i siły, a efekty treningu odczuwalne są już  po pierwszych spotkaniach – informuje Katarzyna Szafranek koordynator fitness z Centrum Sportu Akademos.

Dla zwolenników latynoskich rytmów bardziej odpowiednia będzie Zumba. Są to proste kroki taneczne i kombinacje ruchów kształtujących naszą sylwetkę. Podczas zajęć można nie tylko schudnąć, ale też świetnie się bawić. Po wieczorze z Zumbą będziemy bardziej odprężeni, a problemy dnia codziennego odejdą w zapomnienie.

Podczas godzinnych zajęć Zumby możemy spalić nawet 800 kalorii. Dla porównania, uprawiając jogging stracimy tylko 450 kalorii. Podobnie, jak w przypadku treningu fitness w ruch idą wszystkie mięśnie ciała, a dzięki latynoamerykańskim hitom poczujemy się jak na dyskotece. Idąc na zajęcia pamiętajmy o zabraniu ze sobą sportowych butów, ręcznika i dużej butelki wody mineralnej – wyjaśnia Aneta Bik – instruktorka Zumby.

Zumba jest propozycją dla miłośników tańca, natomiast osoby lubiące wyciszenie, powinny spróbować swoich sił na zajęciach z jogi. Są to gimnastyczne pozycje, które dają poczucie wewnętrznej równowagi. Joga buduje piękną sylwetkę, poprawia stan zdrowia, dodaje energii i siły w codziennym życiu.

Każda aktywność fizyczna działa pozytywnie na nasz organizm. Musimy się tylko zastanowić, jakie zajęcia najbardziej przypadną nam do gustu. Joga jest bardzo atrakcyjną dyscypliną dla osób potrzebujących chwili spokoju. Zumba natomiast jest bardziej odpowiednia dla tych, który chcą się wyszaleć – dodaje Paweł Woliński trener z Centrum Sportu Akademos.

Zimowe spowolnienie aktywności i wieczory spędzone na kanapie mogą spowodować widoczny spadek energii oraz pojawienie się kilku nadprogramowych kilogramów. Plucha nie powinna być jednak naszą wymówką. Pamiętajmy, że po zimie trudniej wrócić do smukłej sylwetki, niż jakbyśmy utrzymywali ja cały rok. Dla wszystkich miłośników fitnessu Centrum Sportu Akademos przygotował specjalną ofertę. Każdy zakupiony w grudniu karnet open na fitness oraz open na fitness + siłownię zostanie doładowany na dodatkowe 7 dni (karnet będzie ważny 37 dni zamiast 30 dni).

___________________________________________________________

Centrum Sportu Akademos, to największe prywatne centrum sportu w naszym regionie. Na łącznej powierzchni dwóch tysięcy ośmiuset metrów kwadratowych znajdują się: siłownia, sala aerobowa, gabinet odnowy biologicznej, pełnowymiarowa hala sportowa, z wyznaczonymi boiskami do piłki halowej, do piłki ręcznej, siatkówki oraz koszykówki, sala sportów walki i sale konferencyjne. Obiekt wyposażony jest w profesjonalne oświetlenie i nagłośnienie oraz elektroniczną tablicę wyników. Posiada też rozkładane trybuny mogące pomieścić do 250 kibiców.

Centrum Sportu AKADEMOS, ul. Symfoniczna 1A, 20-853 Lublin, tel. 81 443 88 88, tel. kom. 663 123 109