Podczas 6. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu pobiegnie prezes i właściciel firmy Otto Work Force, holender Frank van Gool, który specjalnie przyjeżdża do Wrocławia, żeby wziąć udział w zawodach.

Dodatkowo dla uczestników Otto Dream Teamu, w firmowym namiocie rozgrzewkę przed biegiem poprowadzą polskie olimpijki: siostry Natalia i Patrycja Maliszewskie oraz Urszula Kamińska.

Prezes firmy OTTO Work Force ma na swoim koncie wiele ważnych światowych maratonów, miedzy innym prestiżowy New York City Marathon, w którym w ubiegłym roku, brała udział cała ekipa Otto Team. „Ze względu na fakt, że jako firma międzynarodowa prowadzimy działalność rekrutacyjną pracowników w większości krajów Europy, nasza reprezentacja będzie się składała z kolegów z Holandii, Niemiec, Bułgarii, Słowacji, Czech, Rumunii i Ukrainy. Co roku grupa jest coraz większa.” – mówi Patrycja Liniewicz, Director of International Recruitment, Otto Work Force.
Od zeszłego roku Otto team urósł dwukrotnie. Tym razem startuje w 47 osobowej ekipie. W sobotę do mety pobiegną nie tylko sportowcy, lecz także entuzjaści, dla których będzie to pierwszy w życiu maraton.

„Biegnąc w 6. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie, firma OTTO Work Force, jako jedna z największych międzynarodowych agencji pośrednictwa pracy, po raz kolejny angażujemy się w działania sportowe i prospołeczne. Uczestniczymy w wielu wydarzeniach aktywizując sportowego ducha pracowników oraz społeczności lokalne. Poprzez działania sportowe pokazujemy, jak ważne jest utrzymywanie relacji z pracownikami i utrzymywanie ich w dobrym zdrowiu. Często naszym sportowym zmaganiom towarzyszy szczytny cel i zbiórka funduszy na fundacje lub promocję zdrowia.” – podkreśla Tomasz Dudek, Operations Director CEE, OTTO Work Force.

Otto stara się łączyć doświadczenia wielu krajów w promocji zdrowego stylu życia. W ubiegłym roku, w stolicy Holandii, OTTO zostało partnerem wydarzenia sportowego z udziałem Ewy Chodakowskiej, znanej trenerki fitness. Trening z gwiazdą w Amsterdamie, miał na celu promocję zdrowego stylu życia oraz okazję do integracji i wymiany doświadczeń. Na swoim koncie firma ma również kilkuletnie wsparcie łyżwiarstwa szybkiego w Polsce, jako główny sponsor PZLS.

W tegorocznym Wrocław Półmaratonie Otto Team biegnie na czele z prezesem Frank van Gool oraz dyrektorem operacyjnym Tomaszem Dudkiem. W sobotę wieczorem, w namiocie maratońskim przewidziano spotkanie członków Otto Teamu z polskimi olimpijkami i medalistkami. Bezpośrednio przed biegiem rozgrzewkę dla Otto Teamu poprowadzą należące do drużyny Otto reprezentantki Polski w łyżwiarstwie szybkim w short-tracku: Natalia Maliszewska – aktualna wicemistrzyni Świata, jej siostra Patrycja Maliszewska – jedyna polska medalistka Mistrzostw Europy w wieloboju oraz Urszula Kamińska, trenerka Natalii Maliszewskiej, tegoroczna wicemistrzyni świata w short-tracku na 500 m.

Bieg zyskuje na popularności – 12 000 koszulek startowych rozeszło się w 15 dni od rozpoczęcia. Tegoroczny maraton dwukrotnie przerósł ubiegłoroczne tempo rejestracji zawodników (w 2017 roku 11 000 uczestników kupiło pakiety w ciągu miesiąca i trzech dni). Numery startowe trafią do zawodników z aż 36 krajów. Członkowie OTTO Team spotkają się we Wrocławiu, by pokonać trasę o długości niemal 20,2 km biegnącą pętlą po najbardziej urokliwych zakątkach miasta, który w trzecią sobotę czerwca do stolicy Dolnego Śląska tradycyjnie ściągnie na start tysiące biegaczy. Jesienią OTTO Team w pełnym składzie ukończył maraton nowojorski, a obecnie szykuje się do zdobycia Korony Polskich Półmaratonów, w której nocny bieg ulicami Wrocławia jest najczęściej wybieraną imprezą.

6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton startuje 16.06.2018 o godz. 22.00 z przed głównej bramy kompleksu Stadionu Olimpijskiego.