Największe piłkarskie święto, zbliża się do nas wielkimi krokami. Mecze eliminacyjne powoli dobiegają końca, a najlepsze reprezentacje wysuwają się na prowadzenie w swoich grupach. Już pod koniec tego roku, dowiemy się, które drużyny i w jakich kombinacjach zagrają w fazie grupowej.

Nas oczywiście najbardziej interesować powinna grupa E, w której swoje mecze rozgrywa reprezentacja Polski, która na chwilę obecną radzi sobie całkiem nieźle – a nawet lepiej. Jednak piękno futbolu polega na tym, że nie sposób wręcz przewidzieć co przyniosą przyszłe spotkania. Ile razy zdarzało się bowiem, że faworyci odpadali w przedbiegach a czarne konie podnosiły puchar? Przypomnijmy sobie chociażby ostatni brak awansu Hiszpanów czy Holendrów lub zwycięstwo Grecji na Euro 2004.

Jaka jest obecna sytuacja Polaków?

Okazuje się, że bardzo dobra. Na chwilę obecną na koncie naszej reprezentacji zapisano już 13 punktów, które zdobyła w 5 meczach (bilans 4 wygrane, 1 remis), co daje nam pierwsze miejsce w grupie E ze statystką bramek 12:6 – zaraz za Polską uplasowała się Czarnogóra z dorobkiem 7 punktów. Ten wynik daje realne nadzieje na udział Polaków w fazie grupowej Mistrzostw Świata 2018. Jednak przed nami jeszcze 5 spotkań i 15 możliwych do zdobycia punktów, nie ma co snuć więc teorii i przypuszczeń. Pozostaje czekać, kibicować i liczyć że podopieczni Adama Nawałki po raz kolejny pokażą, że są najlepszą reprezentacją od dziesięcioleci i zajdą jeszcze dalej niż na ostatnim turnieju we Francji – gdzie jak pamiętamy, odpadli w pierwszej rundzie fazy pucharowej, przegrywając w karnych z (jak się okazało mistrzem Europy) Portugalią.

Kolejne spotkania

Niedawne zwycięstwo nad Czarnogórą daje podstawy, by sądzić że Polscy piłkarze pozostają w wysokiej formie i mają szanse pokazać, że Polski futbol wraca na poziom światowy. Jednak by tego dokonać, trzeba jeszcze wygrać co najmniej kilka spotkań – w tym następne z Rumunią. Mecz szóstej już kolejki eliminacyjnej Polska – Rumunia odbędzie się w sobotę 10 czerwca – czy mamy szanse? Wyniki jasno pokazują że tak! W zasadzie można powiedzieć, że jesteśmy zdecydowanym faworytem tego spotkania – zwłaszcza po zwycięstwie 3:0 w ostatnim spotkaniu eliminacyjnym, które odbyło się 11 listopada 2016.

Po meczu z Rumunią, do końca fazy eliminacyjnej pozostaną już tylko cztery mecze, kolejno:

  • Dania – Polska pt. 01.09.2017
  • Polska – Kazachstan pon. 04.09.2017
  • Armenia – Polska czw. 05.10.2017
  • Polska – Czarnogóra nd. 08.10.2017

Dopiero po tych spotkaniach, będzie można stwierdzić czy Polska ekipa z Robertem Lewandowskim na czele zakwalifikuje się do kolejnego etapu  mistrzostw.

Jedno jest pewne, by wygrać nasza reprezentacja będzie potrzebowała swoich kibiców, dlatego jeżeli nadal nie masz biletu na mecze Polaków odwiedź http://www.alebilet.pl/bilety/polska_-_rumunia_eliminacje_ms.