Puchar II Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej dla Dzieci z Domów Dziecka trafił w ręce drużyny z Rosji. Polska, po zaciętej walce, została srebrnym medalistą rozgrywek. Głównym sponsorem turnieju jest Continental, wiodący producent opon na świecie.

 

Około 5 tysięcy kibiców i fanów piłki nożnej, którzy przybyli w weekend na stadion miejski przy ul. Łazienkowskiej 3 w Warszawie, obserwowało zmagania blisko 300 zawodników z 24 drużyn z całego świata, m.in. z Hiszpanii, Mongolii, Niemiec i Tajlandii. Polska po raz drugi była gospodarzem największej na świecie imprezy futbolowej dla dzieci. Turniej zorganizowało Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”.

 

W sobotę rozegrano mecze fazy grupowej. W niedzielę do walki o Puchar Mistrzów Świata stanęły dwie drużyny z Polski, Rosja, Hiszpania, Wietnam, Białoruś, Holandia i Węgry. Po wyrównanej walce w meczu finałowym rozegranym między Rosją a Polską o zwycięstwie zdecydowały rzuty karne (3:2). Brązowy medal trafił w ręce drużyny z Holandii, która pokonała Wietnam 3:1.

 

Podczas Mistrzostw, zawodnicy mogli także wziąć udział w indywidualnym konkursie ContiTest dla strzelców i bramkarzy, w którym należało oddać celne strzały do opon Continental zawieszonych w świetle bramki na różnej wysokości. Najlepszym bramkarzem okazał się Joao Perso Ferreira, a zawodnikiem Jesus Ferreira, obaj są reprezentantami Brazylii.

 

Dziękujemy kibicom, którzy tak licznie przybyli na stadion, by dopingować polską drużynę. Jesteśmy dumni, że II Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Dzieci z Domów Dziecka odbyły się właśnie w Polsce i po raz drugi z aktywnym udziałem Continental. Gratuluje wszystkich zawodnikom i życzymy im dalszych sportowych sukcesów! – powiedziała Ewa Ostapczuk-Wasilewska, Media & Communication Manager Continental Opony Polska.

 

Dopełnieniem Turnieju był pokazowy mecz Polska – Reszta Świata z udziałem międzynarodowych gwiazd piłki nożnej. Wystąpili w nim m.in.: Thomas Berthold (Bayern Monachium), Raul Valbuena (Real Saragossa), L’ubomir Moravčík (Celtic FC), Dariusz Dziekanowski (Legia Warszawa), Tomasz Kłos (FC Kaiserslautern), Jacek Krzynówek (Bayer Leverkusen) i Radosław Gilewicz (Austria Wiedeń).

 

Oprócz obserwowania zmagań na murawie, kibice mogli też korzystać z wielu atrakcji przygotowanych głównie z myślą o najmłodszych, a także spróbować największego na świecie tortu w kształcie piłki. Gorąco zapraszamy wszystkich fanów piłki na kolejne Mistrzostwa Świata, które odbędą się już za rok! Do zobaczenia na trybunach!

 

* * *

 

Continental AG

Z osiągniętymi w 2013 roku obrotami w wysokości 33,3 miliardów € Continental jest jednym z wiodących dostawców motoryzacyjnych na świecie. Oferując układy hamulcowe, urządzenia i komponenty zespołów napędowych i podwozi, zestawy wskaźników, systemy informatyczne i rozrywkowe, podzespoły elektroniczne, opony oraz elastomery techniczne, firma Continental znacząco przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na drogach oraz chroni globalny klimat. Continental posiada również znaczące doświadczenie jako partner w dziedzinie sieciowej komunikacji samochodowej. Firma Continental zatrudnia obecnie około 177.000 pracowników w 46 krajach.

www.continental-corporation.com

 

Dział Opon

Jako jeden z wiodących producentów opon na świecie, zatrudniający ponad 42.000 pracowników. Obecnie Dział Opon posiada na całym świecie 22 zakłady zajmujące się produkcją i rozwojem. Szeroka oferta produktów Działu oraz stałe inwestycje w badania i rozwój w znaczący sposób przyczyniają się do osiągnięcia efektywnej pod względem kosztowym i wydajnej ekologicznie mobilności.

 

Opony do pojazdów ciężarowych

Dział Opony do Pojazdów Ciężarowych jest jednym z największych producentów opon do samochodów ciężarowych, autobusów i pojazdów przemysłowych na świecie.

www.continental-truck-tires.pl

 

Sponsoring

Dział Opon jest oficjalnym sponsorem oraz Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2014 FIFA World Cup Brazil™ Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2016TM we Francji.

www.ContiSoccerWorld.com.