11 czerwca w katowickiej Dolinie Trzech Stawów odbył się czwarty charytatywny Bieg Fair Play Getin Noble Banku. W imprezie wzięło udział ponad 1800 pracowników i przyjaciół Banku, których połączyła wspólna pasja do biegania i chęć niesienia pomocy. Tegoroczną edycję dedykowano ośmioletniemu Dawidowi, potrzebującemu wsparcia w walce z ostrą białaczką szpikową.

Bieg Fair Play to cykliczna impreza, która już od 3 lat łączy pracowników i przyjaciół Getin Noble Banku wokół wspólnej akcji charytatywnej. Głównym jej elementem jest bieg na dystansie 5 km. Za każdą pełnoletnią osobę, która ukończy trasę w czasie nie dłuższym niż 50 minut, Bank przekazuje 15 zł na wskazany cel. Zebrane w ten sposób środki oraz indywidualne wpłaty na konto pozwolą na dalsze leczenie Dawida, synka jednego z pracowników Banku.

Impreza miała charakter charytatywny, jednak towarzyszył jej duch sportowej rywalizacji. Uczestnicy pobiegli w kategoriach: pracownicy Banku oraz przyjaciele. Nagrody dla najlepszych zawodników w klasyfikacji kobiet i mężczyzn wręczył Krzysztof Basiaga, Członek Zarządu Getin Noble Banku. Każdy, kto chciał odpowiednio przygotować się do biegu, mógł wziąć udział w profesjonalnych treningach, prowadzonych przez ultra-maratończyka  Augusta Jakubika.

Szczytna idea Biegu Fair Play jest bliska nie tylko pasjonatom sportowych wyzwań. Dlatego tegoroczna edycja imprezy została zorganizowana w formie rodzinnego pikniku. Do udziału zaproszono pracowników i przyjaciół Getin Noble Banku z rodzinami. Przygotowano specjalne strefy chilloutu i gastronomii oraz szereg atrakcji dla najmłodszych, w tym zabawy z animatorami i biegi w różnych kategoriach wiekowych. Chętni mogli wziąć udział w warsztatach gry na bębnach i pokazach pierwszej pomocy. Imprezę zakończył koncert zespołu rockowego Glassgo.

Więcej informacji na temat inicjatywy Getin Noble Banku można znaleźć na stronie www.biegfairplay.pl

Kontakt dla mediów

Artur Newecki

PR Manager

Getin Noble Bank S.A.

Tel. +48 693 718 957

E-mail: artur.newecki@noblebank.pl