Bieganie to niemal nasz aktualny sport narodowy. Biegi uliczne są coraz liczniejsze, a biegacze na ulicach miast nie są niczym nadzwyczajnym. Taka aktywność oczywiście cieszy, bo może być remedium na nadwagę i inne choroby cywilizacyjne. Jest również świetnym pretekstem do tego, by biegaczom kupować prezenty tematyczne. Co ucieszy biegacza?

Koszulka jest dobra na wszystko

Szanujący się biegacz ma w swojej garderobie koszulki na różne okazje. Większość z nich to oczywiście odzież funkcyjna, która pomaga zachować komfort w trakcie biegania. Różnią się one między sobą grubością i rodzajem, który zależy przede wszystkim od pory roku, na którą są przeznaczone. Znając upodobania biegacza możemy pokusić się o zakup koszulki funkcyjnej, co z pewnością przyjmie z radością.

Możemy również wybrać koszulki z nadrukiem bieganie. Tym razem nie będą to koszulki funkcyjne, ale bawełniane, do noszenia na co dzień. I z pozoru niczym się nie różnią od zwykłych T-shirtów, które możemy spotkać w sklepach odzieżowych, ale mają jeden ważny wyróżnik w postaci napisu. To właśnie napis na koszulce typu „run is fun” sprawiają, że te koszulki z zabawnym nadrukiem stają się prezentem idealnym dla biegacza. Dzięki nim nawet w czasie poza treningiem biegacz dzieli się z otoczeniem swoją pasją.

Gadżety dla biegacza

Możemy również iść o krok dalej i sięgnąć po gadżety dla biegacza. Może to być np. czołówka, która świetnie się sprawdzi podczas wieczornych biegów czy opaski odblaskowe zapewniające widoczność w ciemności. Oba te gadżety sprawdzą się szczególnie wtedy, gdy wiemy, że nasz biegacz lubi biegać po bezdrożach, a od czasu do czasu musi przemieścić się przy jakiejś drodze.

Jeśli mamy nieco większy budżet i chcemy podarować biegaczowi coś bardziej wartościowego, to polecamy pulsometr. Mierzy on pracę serca podczas biegania, dzięki czemu biegacz może utrzymywać tempo biegu w zależności od tego, jak ma pracować jego serce.

Oczywiście pulsometr możemy kupić tylko wtedy, gdy orientujemy się co nieco w tematyce lub zasięgniemy opinii specjalisty. Jeśli tego nie zrobimy, to prawdopodobnie dokonamy niewłaściwego wyboru, w efekcie czego trafimy jak kulą w płot i nasz prezent nie będzie trafiony. Powinniśmy również sprawdzić, czy biegacz nie ma już takiego gadżetu, by prezent się nie zdublował. Jeśli mamy wątpliwości czy będzie to dobry prezent, to lepiej postawmy na koszulki z nadrukiem bieganie. Tutaj nawet powtórzony prezent nie będzie problemem.

Więcej na koszulkowy.pl