Zakopane ponownie znalazło się na liście miejsc, gdzie odbędą się konkursy o Puchar Świata w skokach narciarskich. Konkurs w stolicy polskich Tatr cieszy się dużą popularnością i jest uznawany za jedną z najlepszych imprez podczas zawodów. Skoczkowie zmierzą się w rywalizacji drużynowej oraz indywidualnej. Walka o Zimowy Puchar Świata rozpocznie się 20 stycznia 2017 roku od treningu oraz kwalifikacji. 21 stycznia odbędzie się konkurs drużynowy, a 22 stycznia konkurs indywidualny. Warto zatem przed kupnem biletów na wielką realizację, dowiedzieć się paru organizacyjnych rzeczy o Zimowej Stolicy Polski.

Nocleg w Zakopanem

Zakopane jako miasto turystyczne posiada bogatą ofertę noclegową oraz gastronomiczną. W sezonie zimowym może brakować miejsc noclegowych i być dość drogo, więc warto zarezerwować nocleg już teraz.

Ośrodek wypoczynkowy Kabel znajduje się dość niedaleko od Wielkiej Krokwi. Ośrodek oferuje: 4-osobowe góralskie chatki, leśne chaty 2 lub 4 osobowe oraz 2-3 osobowe studia. Przykładowo za 2-osobową leśną chatę zapłacimy 80 złotych za noc. Domek jest drewniany, o powierzchni 15 m2, posiada ogrzewanie i wszystkie niezbędne udogodnienia. Należy pamiętać, że ośrodek zastrzega możliwość rezerwacji noclegów na co najmniej dwie noce.

Domek U Daniela oferuje pokoje już od 35 zł za osobę. Nocleg znajduje się 2,5 km od Wielkiej Krokwi. W domku znajdziemy wszystko co niezbędne, w tym internet Wi-Fi. 200 m od obiektu możemy skorzystać z regionalnej restauracji U Daniela. Obiekt znajduje się przy ulicy Stara Pardałówka 4.

Willa Amata położona jest niedaleko od Wielkiej Krokwi. Cena za pokój dwuosobowy w czasie Pucharu Świata to 195 zł, w cenę wliczone jest śniadanie. Pokój posiada duże łóżko małżeńskie, telewizor LED, WiFi, lodówkę, czajnik oraz łazienkę z kabiną prysznicową. Pokoje w Amacie to nocleg w wyższym standardzie za niską cenę.

Jak się poruszać?

Zakopane nie posiada komunikacji miejskiej na wzór MPK. Po mieście można poruszać na piechotę, jeśli jednak będziemy zmęczeni górskimi szlakami, raczej nie znajdziemy na to siły. Samochód to też problematyczne rozwiązanie, niestety wszędzie dość słono będziemy musieli zapłacić za parking. Taksówki bywają drogie, a taksówkarze nie raz oszukują podróżnych, więc jeśli poruszacie się nimi, warto zwracać uwagę na trasę oraz licznik. W zależności od pory dnia czy roku opłaty mogą być inaczej naliczane. Najlepszym sposobem na poruszanie się po Zakopanem przy większych odległościach są busy, których przystanki rozsiane są po całym mieście. Przykładowo z Krzeptówek do Zakopanego za bilet zapłacimy 3 zł. Nie istnieją bilety ulgowe czy studenckie.

Bilety na Zimowy Puchar Świata możemy już kupić w internecie, np. na portalu alebilet.pl – http://www.alebilet.pl/bilety/puchar_swiata_zakopane_2016. Ceny zaczynają się od 80 zł na dzień rywalizacji drużynowej i od 50 zł na dzień zawodów indywidualnych, więc jeśli zamierzacie wybrać się na to wydarzenie, warto kupić bilet już teraz, później bilety mogą podrożeć.