Dziś wieczorem na Stadionie Miejskim we Wrocławiu odbędzie się ceremonia otwarcia The Word Games 2017, największej imprezy sportowej w 2017 r. w Polsce. Producent wody mineralnej Staropolanka jest sponsorem technicznym TWG. Wydobywaną w Kotlinie Kłodzkiej na Dolnym Śląsku wodę będą pili w czasie Igrzysk zawodnicy, kibice i wolontariusze. W ciągu 10 dni w sportowych zmaganiach weźmie udział blisko 3500 sportowców ze 100 krajów świata. Rywalizacja w 31 dyscyplinach będzie się toczyła na arenach we Wrocławiu, Świdnicy, Trzebnicy, Jelczu – Laskowicach i podwrocławskim Szymanowie.

Producent Staropolanki dostarczy w czasie Igrzysk ćwierć miliona butelek, które trafią do zawodników, wolontariuszy oraz gości TWG. Drugie tyle zostało przygotowanych dla kibiców Igrzysk.

Zdrowe odżywianie i odpowiedni styl życia to dla nas kluczowe wartości. Liczymy na to, że Igrzyska przyczynią się do ich promowania – mówi Mariusz Diakowski, Wiceprezes Uzdrowisk Kłodzkich, odpowiedzialny za markę Staropolanka w Uzdrowiskach Kłodzkich SA. – Staropolanka jest największym producentem wody mineralnej na Dolnym Śląsku i jednym z największych producentów wody mineralnej w Polsce, więc nie mogło nas zabraknąć na największym wydarzeniu sportowym w tym roku w Polsce – dodaje Prezes Diakowski.

W stolicy Dolnego Śląska zobaczymy najlepszych zawodników w swoich dyscyplinach.  W rywalizacji o medal bierze udział Róża Gumienna, zawodniczka kickboxingu w formule K-1 walcząca w wadze piórkowej, która jest twarzą Staropolanki. Róża Gumienna zakwalifikowała się do czołówki 8 najlepszych sportowców świata uprawiających kickboxing.

The World Games, zwane również Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich, to rozgrywana od 1981 międzynarodowa impreza, organizowana w rok po letnich igrzyskach olimpijskich przez International World Games Association (IWGA) pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl). W programie znajdują się dyscypliny, które nie są reprezentowane na Igrzyskach Olimpijskich, takie jak np. bilard, kulturystyka, trójbój siłowy, karate czy sportowy taniec towarzyski. TWG mają za zadanie wypromowanie nieolimpijskich dyscyplin, co umożliwiłoby włączenie ich do programu Igrzysk Olimpijskich. Dla zawodników startujących w Igrzyskach to najważniejsze zawody w kalendarzu, a medal The World Games jest równie cenny, jak ten z Igrzysk Olimpijskich. We Wrocławiu odbędzie się jubileuszowa, dziesiąta już edycja igrzysk. Poprzednie organizowano między innymi w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech czy Japonii. Zawodom towarzyszy wielkie zainteresowanie mediów. Relacje z wrocławskich zmagań trafią do ponad 100 krajów na wszystkich kontynentach. TWG, których oficjalne otwarcie odbędzie się dzisiaj wieczorem na Stadionie we Wrocławiu będą trwały do 30 lipca.

Podczas Igrzysk, będziemy na bieżąco informować kibiców o zmaganiach sportowców. Codzienne relacje będą publikowane na stronach Staropolanki i na naszym kanale na Youtube.