Aż dziesięciu młodych adeptów Football Academy znalazło się w ścisłym finale konkursu trików piłkarskich zorganizowanego przez kanał telewizyjny dla dzieci, Cartoon Network. Mikołaj Osiecki z FA Gostynin został wyróżniony przez jury!

Tegoroczna edycja „Akademii Cartoon Network – Futbol” właśnie dobiegła końca. W konkursie na najlepsze triki piłkarskie dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat wzięło udział 395 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z Football Academy. Mali piłkarze walczyli o wyjątkową nagrodę – specjalny trening z Łukaszem Podolskim, który odbędzie się jeszcze tego lata w Londynie.

Aby wziąć udział w konkursie, konieczne było nagranie krótkiego filmu prezentującego własne umiejętności piłkarskie i umieszczenie go na stronie internetowej przedsięwzięcia. Do finałowej dwudziestki, wyłonionej w głosowaniu internautów, zakwalifikowało się aż dziesięciu podopiecznych Football Academy: Igor Guz, Oskar Jarecki i Oskar Smogorzewski (FA Warszawa), Mikołaj Osiecki (FA Gostynin), Igor Ziembicki (FA Kędzierzyn Koźle), Filip Brandyk (FA Wrocław) oraz Jakub Jaskulski, Konrad Buczyło, Jakub Andryszczak i Daniel Turko (FA Gdańsk Północ).

Akademia CN - trening z Łukaszem Podolskim nagrodą główną w konkursie

Spośród dwudziestki najbardziej utalentowanych młodych piłkarzy, jurorzy wybrali 13-letniego Patryka Nowickiego z Brzozówki. To właśnie on będzie miał okazję potrenować z zawodnikiem Arsenalu Londyn – Łukaszem Podolskim. Jury przyznało także pięć wyróżnień – jedno z nich dla Mikołaja Osieckiego z Football Academy Gostynin. Wszyscy wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe, m.in. piłki z autografem „Poldiego”.