Siłownia we własnych, czterech kątach? Jesteśmy zdecydowanie „za”. Sklepy sportowe oferują ogromną ilość sprzętu do ćwiczeń, dlatego jedyny problem tkwi w… metrażu mieszkania. Dla tych, którzy mogą pozwolić sobie na coś więcej niż hantle, polecane są urządzenia, które zdecydowanie poprawiają efektywność treningów.

ławeczkaDobrym pomysłem jest zakup ławeczki do ćwiczeń, która pomaga znakomicie rozbudować mięśnie, zwiększa ich możliwości i wytrzymałość. Jak w przypadku każdego sprzętu i tutaj przed zakupem należy wziąć pod uwagę własne możliwości początkowe. Na rynku są dostępne różne typy ławeczek do ćwiczeń, które tez przeznaczone są do odmiennych ćwiczeń. Jedną z najpopularniejszych jest ławka rzymska. Tego typu ławka jest stworzona do pracy nad mięśniami brzucha, które sprawiają zazwyczaj najwięcej problemu. Ale na takiej ławeczce do ćwiczeń da się wyrzeźbić nie tylko brzuch- nadaje się także do wzmacniania mięśni klatki piersiowej.

Inny typ to ławeczka do ćwiczeń (Kelton.pl) regulowana. Jest stworzona do pracy nad mięśniami pleców. Ten model ma regulowane oparcie, które gwarantuje duży komfort podczas ćwiczeń. Ławeczka jest wyposażona w blokadę stóp, dzięki czemu cały wysiłek może być skierowany na trening mięśni pleców. Siła tych mięśni jest ogromnie ważna dla zachowania zdrowego kręgosłupa. A jak wszyscy wiemy, kręgosłup jest podporą dla całego ciała. Od jego dobrej kondycji zależy zdrowie całego organizmu i jego prawidłowa postawa. To wszystko rzutuje na odpowiednią pracę narządów wewnętrznych, które przy prostej postawie mają wystarczająco dużo miejsca, by swobodnie funkcjonować.

Ostatnim modelem ławeczki do ćwiczeń jest ławka pod sztangę. To bardzo uniwersalny typ sprzętu, ponieważ daje możliwość trenowania niemal wszystkich partii ciała. W tym wypadku ćwiczący ma możliwość regulowania wysokości oraz nachylenia stojaków pod sztangę. Dzięki takiemu urozmaiceniu ćwiczeń można zapewnić równomierny rozwój wszystkich mięśni. Taka ławeczka do ćwiczeń to idealne rozwiązanie dla osób, które mają ograniczone możliwości zagospodarowania przestrzeni w domu. Niektóre modele można także rozbudowywać o dodatkowe elementy, które pozwolą na jeszcze lepsze i efektywniejsze treningi.

Wybór konkretnego modelu ławeczki do ćwiczeń jest łatwy, jeżeli mamy jasno określony cel. Biegacze często wybierają te modele, które trenują mięśnie nóg, zaś sportowcy nakierowani na lekkoatletykę skłaniają się ku sprzętowi, który rozwija różne partie ciała.