Titas Milasius – kolejny wychowanek Escola Varsovia dostał zaproszenie od europejskiego Klubu, tym razem jest to lider 1.Division w Danii – Vejle Boldklub, który stawia na młodych zawodników i mierzy w awans do duńskiej ekstraklasy.

 

Nastoletni piłkarz będzie przebywał na testach od 4-tego do 14-tego stycznia,  w tym czasie klub z Danii podejmie decyzję, czy złoży ofertę warszawskiej Escoli.

Titas Milasius trenuje w Escola Varsovia od prawie 5 lat. Nie ulega wątpliwości, że to dla niego bardzo dobry okres. Dodatkowo 17-latek dostał po raz pierwszy powołanie do kadry u-21, w której grają zawodnicy nawet o 5 lata starsi od niego. Zgrupowanie odbędzie się w połowie stycznia, a Litwa rozegra 3 spotkania podczas zgrupowania na Cyprze. Zawodnik znalazł się w duńskim klubie dzięki współpracy Escola Varsovia z agencją wyszukującą talenty Perfect Scout & Transfer.

Sukcesy dotychczasowych wychowanków Escola Varsovia:
Escola Varsovia trenuje młodych piłkarzy od 2012 roku –od tego czasu udało nam się wykształcić zawodników, których poziom umiejętności odpowiada klubom takim jak Chelsea Londyn, OGC Nice i Barcelona. Escola Varsovia z dużym optymizmem wypatruje debiutów swoich 18-19 letnich zawodników grających na europejskim poziomie.  Marcin Bułka (rocznik 1999) regularnie trenuje z pierwszą drużyną Chelsea, występuje w u23 i u19 oraz Youth Champions League. Balthazar Pierret (rocznik 2000) aklimatyzuje się ekspresowo w Nicei i już ma za sobą treningi w drugiej drużynie. Nie mniejszy potencjał ma Żan-Luk Leban, który wrócił z treningów w Barcelonie i został niedawno powołany do Kadry Słowenii.

O Klubie piłkarskim Escola Varsovia:
Escola Varsovia jest polskim klubem sportowym i naturalną kontynuacją dla najzdolniejszych wychowanków FC Barcelona Escola Varsovia, szkoląc chłopców i dziewczynki w wieku 3-12 lat. Akademia ma za zadanie kształcić i promować zawodników na najwyższy światowy poziom. Od zeszłego roku Escola Varsovia posiada swoją drużynę seniorską, która zaawansowała z Klasy A do Ligi Okręgowej, a w tym roku rywalizuje o awans do IV ligi.