7 lipca ruszyła czwarta edycja wyjątkowej rowerowej akcji charytatywnej „Bałkany 2018 – Podróż dla Innych”. Aby wesprzeć podopiecznych Fundacji „Jedni Drugim” i Fundacji DHL „Dostrzegamy Innych Ludzi”, czterej uczestnicy akcji planują w tydzień przejechać trasę liczącą ponad 1400 km. Mieszkańcy Warszawy też mogą wspomóc Natalię i Kubę, podopiecznych obu fundacji, dla których odbywa się tegoroczna zbiórka.

„Podróż dla Innych” to akcja, która w niecodzienny sposób jednoczy ludzi biznesu, by realnie wesprzeć podopiecznych fundacji. W tym roku wyprawa ma na celu pomoc dwojgu podopiecznym: 7-letniej Natalii, która po raz drugi zmuszona jest stawić czoła chorobie nowotworowej i ponownie rozpoczęła intensywne leczenie chemioterapeutyczne na oddziale onkologicznym oraz 24-letniemu Kubie – cierpi on na rdzeniowy zanik mięśni i potrzebuje funduszy na samochód przystosowany do transportu wózka inwalidzkiego, a także na niezbędną rehabilitację.

Warszawiacy mogą włączyć się do pomocy podopiecznym fundacji. Wystarczy, że w czasie trwania akcji, czyli między 9 a 13 lipca 2018 r., kupią jagodziankę w jednym z 10 sklepów Galerii Wypieków Lubaszka na terenie Warszawy. Od każdej sprzedanej sztuki w tych dniach sponsor akcji zobowiązał się przekazać złotówkę. Poniżej lista sklepów, które biorą udział w akcji:

  1. Al. Jerozolimskie 29
  2. ul. Berensona 12a/10
  3. ul. Łabiszyńska 10
  4. ul. Puławska 13a Piaseczno
  5. ul. Senatorska 28
  6. Al. Solidarności 119/125
  7. ul. Światowida bazarek na Ćmielowskiej paw. 32
  8. ul. Ząbkowska 2
  9. ul. Emilii Plater 12

10.ul. Mickiewicza 27 lok. 3 (Pl. Wilsona)

Wszyscy mogą także dokonywać wpłat na konto fundacji DHL:
„Akcja Podróż dla Innych 2018”,

Fundacja DHL Dostrzegamy Innych Ludzi

Bank CitiHandlowy: 47 1030 0019 0109 8530 0043 3352

 

Uczestnikami tegorocznej akcji jest rowerowe trio: Edwin Osiecki – prezes ds. sprzedaży i marketingu DHL Express, Paweł Matczyński – Ambasador Fundacji Jedni Drugim i Stanisław Wojtanek – klient firmy. Na całej trasie będzie ich wspomagał Michał Fafius, odpowiadający m.in. za komunikację marketingową DHL Express, który zabezpiecza podróż jadąc samochodem. Uczestnicy wyprawy rozpoczną podróż w Bukowinie Tatrzańskiej, a jej trasa – licząca ponad 1400 km – będzie przebiegać przez Słowację, Węgry, Serbię, Czarnogórę oraz Albanię i Macedonię.

W tym roku akcję wspierają również: Signal Iduna, która zapewnia ubezpieczenie uczestników, Mint Media, Budimex, M.B.B. Logistics, Warbud, Velo, Nowy Styl, Agap, Irena Eris, Kinnarps, Artex, DW GROUP oraz Ford Store Łódź, który zapewnia samochód oraz paliwo na czas wyprawy.