Coraz więcej poznaniaków przeprowadza się poza granice miasta. Magnesem, który ich przyciąga jest natura. Dobrze zorganizowane tereny rekreacyjne są impulsem do tworzenia prawdziwej wspólnoty sąsiedzkiej. W podpoznańskiej Dąbrówce w sąsiedztwie osiedla „Osada Leśna”, które zostało uznane przez Ministerstwo Rozwoju i Infrastruktury jedną z najlepiej zagospodarowanych przestrzeni w Polsce, odbędzie się kolejna edycja Zimowej Rozgrzewki „Globalne Ocieplenie”. Impreza odbędzie się 07.12.2014 r. (niedziela) o godzinie 12:00 w Dąbrówce przy ulicy Parkowej, na skraju lasu. Na uczestników czeka moc atrakcji!

Co roku zimą w podpoznańskiej Dąbrówce odbywa się na dystansie ok. 8 km rekreacyjny bieg „Zimowa Rozgrzewka”. To wspólna inicjatywa Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji z Dopiewa oraz dewelopera spółki Linea. Już 7 grudnia odbędzie się czwarta edycja biegu. O godzinie 12.00 rozpocznie się rozgrzewka lekkoatletyczna, którą poprowadzi dwukrotny mistrz świata i Europy – Robert Maćkowiak. Ponadto na mecie każdy uczestnik otrzyma ciepły posiłek, a dla pierwszych 100 osób zapisanych w dniu imprezy dodatkowo czeka upominek. Impreza udowadnia, że lokalnie największa integracja mieszkańców zachodzi poprzez aktywność sportową.

– Kontakt z naturą to dla naszych mieszkańców priorytet. Wielu klientów zdecydowało się na zakup nieruchomości w naszych lokalizacjach właśnie z powodu przylegającego lasu, który zapewnia nie tylko lepszą jakość powietrza na osiedlu, lecz także jest olbrzymim terenem rekreacyjnym – mówi Adam Wędrychowicz, ze spółki Linea, budującej osiedle „Dąbrówka – Leśna Polana”. Znaczna część pracowników Linei mieszka w Dąbrówce oraz Dopiewcu, więc sami mamy okazję korzystać z tego dobrodziejstwa. Wspólnie z sąsiadami biegamy, pływamy, jeździmy na rowerach oraz organizujemy różne imprezy sportowe – dodaje.

Coraz więcej osób zwraca uwagę na otoczenie w jakim znajduje się nieruchomość. W myśl zasady „pracuj dużo, wypoczywaj intensywnie” poszukujemy miejsc, które zapewnią różne możliwości aktywnego spędzania czasu. Podobnie dzieje się w większości europejskich aglomeracji miejskich. Wykorzystywane są tam lokalne uwarunkowania i naturalny potencjał regionów – lasy, rzeki, jeziora, parki – stwarzające przyjazne możliwości rekreacyjne.