Wybór operatora komórkowego jest bardzo trudny. Oferty sieci komórkowych na pierwszy rzut oka wydają się prawie niczym od siebie nie różnić, co jeszcze bardziej komplikuje sprawę. Dowiedz się, na co tak naprawdę należy zwrócić uwagę podczas wyboru operatora komórkowego.

Przede wszystkim cena

Nie ma co ukrywać – cena abonamentu jest zazwyczaj czynnikiem przesądzającym sprawę. Warto jednak dokładniej się temu przyjrzeć, analizując wszystkie za i przeciw. Być może kilka złotych więcej za abonament będzie bardziej opłacalnym rozwiązaniem, jeśli dzięki temu zyskasz minuty bez limitu? W tym wypadku naprawdę warto szczegółowo zapoznać się z taryfą i sprawdzić, co wchodzi w oferty sieci komórkowych.

Zasięg

Kolejnym ważnym wyznacznikiem jest oczywiście zasięg. To bardzo istotne, by mieć gwarancję możliwości dzwonienia i wysyłania SMS-ów z miejsca, w którym się znajdujemy. Zasięg w różnych miejscach Polski zmienia się. Nie każdy operator może pochwalić się niezawodnym dostępem do sieci w każdym zakątku kraju. Zwłaszcza mieszkańcy górzystych terenów muszą sprawdzić mapę zasięgu każdej sieci, zanim dokonają ostatecznego wyboru.

Warunki, jakie należy spełnić

Niektóre oferty sieci komórkowych są niestety dość skomplikowane. Posiadają dobre warunki i naprawdę bardzo ciekawe promocje, jednakże – żeby je otrzymać – trzeba niejednokrotnie spełnić szereg dodatkowych wymogów. Tymczasem im prostsza oferta, tym lepiej. Nie będziemy musieli pamiętać o żadnych dodatkowych opcjach, wyłączaniu czy włączaniu usług ani o regularnym doładowywaniu konta.

Wyjątkowe oferty sieci komórkowych

Niektóre oferty sieci komórkowych pozwalają na zakup kilku kart SIM w ramach jednego abonamentu. To bardzo atrakcyjna opcja, dzięki której możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy. Takie rozwiązanie przydaje się rodzinom – nie dość, że płacimy mniejszy abonament, niż gdybyśmy zdecydowali się np. na trzy osobne, to jeszcze połączenia między tymi kartami (czyli najczęściej do dzieci czy współmałżonka) są o wiele tańsze lub nawet całkowicie darmowe.

Materiał zewnętrzny