Dla lepszego wsparcia przemysłu i transportu w rozwijaniu integracji automatyki przemysłowej i scentralizowanego zarządzania siecią, firma PLANET wprowadziła serię produktów przemysłowych EN50155 przystosowanych do montażu na szynach DIN. W tym wodoodporne przełączniki PoE Ethernet, extendery PoE oraz 5 mega – pixelowe kamery. Ich zgodność z protokołem Modbus TCP umożliwia wymianę danych pomiędzy urządzeniami jeszcze łatwiej i efektywniej. Produkty i rozwiązania PLANET EN50155 Ethernet pomagają branży przemysłowej w tworzeniu sieci, które mogą promować inteligentną zautomatyzowaną efektywność produkcji.

Wśród nowości jest switch przemysłowy o klasie szczelności IP50 – IGS-5226-4P2T, który cechuje się wysokim poziomem odporności na zakłócenia elektromagnetyczne i ciężkie przepięcia elektryczne. IGS-5226-4P2T wyposażony jest w 6-portów 10/100/1000BASE-T z funkcją autonegocjacji prędkości i złączami odpornymi na pył. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o ciężkich warunkach środowiska, gdyż jego wytrzymałość pozwala na pracę w zakresie temperatur od -40 do +75 stopni C.

 

IGS-5226-4P2T posiada silny podwójny system zasilania wejściowego (Dual 48V ~ 56V DC) włączonego automatycznie do sieci klienta w celu zwiększenia niezawodności systemu i czasu pracy. Jako zarządzalny switch do zastosowań w systemach monitoringu, sieciach Wi-Fi oraz VoIP, IGS-5226-4P2T wyróżnia się następującymi funkcjami:

  • Funkcja PD Alive Check
  • Harmonogram odzyskiwania energii
  • Harmonogram PoE
  • Monitoring zużycia energii PoE
  • Ochrona przed przegrzaniem urządzeń PoE

Planet IGS-5226-4P2T może być skonfigurowany do monitorowania stanu podłączonego urządzenia w czasie rzeczywistym poprzez polecenie ping. W sytuacji gdy zasilane urządzenie przestaje działać i nie odpowiada ono na polecenie ping, IGS-5226-4P2T uruchomi ponownie port, do którego urządzenie jest podłączone i przywróci je do działania. Funkcja ta znacznie zwiększa niezawodność sieci i zmniejsza ilość zadań dla administratora.
Dowiedz się więcej o urządzeniu na stronie: http://bit.ly/IGS-5226-4P2T