telefon dotykowy lenovo
Telefon dotykowy marki Lenovo

Jednym z hitów ostatnich lat jest telefon dotykowy – można powiedzieć, że zapanowała moda na telefony z ekranem dotykowym, najlepiej jak największym. Statystyki pokazują, że jest to teraz jeden z częściej wybieranych modeli, przez wszystkie grupy konsumentów. Wśród nich znajdziemy produkty praktycznie wszystkich dostępnych na rynku firm m.in. Samsung Galaxy, Smartfony LG, Nokia, HTC czy iPhone.

Firmy telekomunikacyjne prześcigają się w tworzeniu nowych, bardziej innowacyjnych, większych i atrakcyjniejszych modeli smartfonów. Niestety, telefon dotykowy, chociaż bardzo atrakcyjny, ma swoje minusy. Na pewno można odradzić telefon dotykowy osobom, które mają skłonności do upuszczania telefonów, jeden upadek, czy chwila nieuwagi i nasz telefon przestanie działać. Warto też dodać, że obsługa tego typu telefonu nie należy do najłatwiejszych. Osoby z większymi palcami lub słabym wzrokiem na pewno będą miały problem z obsługą takich modeli. Dla wielu osób, które miały styczność ze smartfonem, największym problemem jest nagłe wyłączanie się aplikacji, czy też przerywanie rozmowy. Nie wynika to z błędów w oprogramowaniu, ale z faktu, że podczas rozmowy lub korzystania z aplikacji niechcący dotykamy ekranu, np. policzkiem.

Ponadto korzystanie z telefonu dotykowego może być uciążliwe w porze zimowej, kiedy korzystamy z rękawiczek – zwłaszcza starsze modele smartfonów często nie były dostosowane do obsługi urządzenia w rękawiczkach. Niestety ta wada może być irytująca – za każdym razem kiedy będziemy chcieli odebrać telefon czy smsa będziemy zmuszeni do zdjęcia rękawiczek.

Z całą pewnością modele z ekranem dotykowym są bardzo atrakcyjne, ale przed zakupem należałoby przemyśleć, czy w rzeczywistości taki telefon jest nam potrzebny. Nie każdy potrzebuje smartfona z najnowszym oprogramowaniem, wieloma aplikacjami i udoskonaleniami, czasem lepiej sprawdzi się zwykły telefon z klawiszami, zwłaszcza dla osób starszych lub takich, które nie mają zbyt dużego doświadczenia w obsłudze zaawansowanej technologii.