hurtownia gsmPosiadanie telefonu komórkowego jest obecnie bardzo popularne – wiele osób ma kilka aparatów telefonicznych i numerów, co jest związane na przykład z posiadaniem numeru służbowego oraz prywatnego. Jednocześnie jednak trzeba mieć na uwadze, że często zachodzi potrzeba kupowania nowych telefonów albo dokupowania jakichś części – te szybko mogą ulegać zniszczeniom, a jednocześnie bywają dość drogie w klasycznych sklepach. Zanim więc przystąpimy do zakupów, musimy się dowiedzieć, czy interesuje nas kupowanie w sklepie czy może hurtowni gsm. Jakie są różnice? Dość zasadnicze.

Po pierwsze CENA

Pierwsza i podstawowa jest różnica w cenie. Większość sprzętów hurtownia gsm w oczywisty sposób oferuje w o wiele niższej cenie, jako że są one zwyczajnie przeznaczone do dalszej odsprzedaży. Z tego powodu możemy zainwestować mniej pieniędzy w takiej samej, dobrej jakości sprzęt, jak gdybyśmy kupowali go w sklepie. Trzeba jednak uważać na pewną zasadzkę – niektóre hurtownie nie sprzedają swojego sprzętu w detalu, czyli klientom prywatnym. Wygodnie jest poszukać takiej hurtowni gsm, która będzie oferowała sprzedaż detaliczną np. poprzez Allegro, o ile chcemy skorzystać z zakupów wysyłkowych.

Po drugie PŁATNOŚĆ

W przypadku hurtowni stacjonarnych możemy poszukać miejsca, gdzie warunkiem zakupu małej liczby produktów jest np. płatność gotówką albo przekroczenie konkretnej kwoty, co przy droższym sprzęcie nie jest wcale takie trudne. Dla odróżnienia, w sklepie często możemy dostać towar od ręki, nie musimy martwić się tym, czy w końcu będziemy w stanie go kupić. Dodatkowo warto pamiętać, że sklep jest w stanie sprowadzić dla nas konkretną część, oczywiście po wyższej cenie – ale oszczędza nam to czasu poświęconego na jego szukanie.

Po trzecie ASORTYMENT

Istnieje jeszcze jedna, zasadnicza różnica w zakupach. Hurtownia gsm zaoferuje nam zazwyczaj szeroki wybór rozmaitych produktów związanych z telefonami, ale nie samych telefonów. Tak więc będziemy mogli znaleźć szeroki asortyment baterii, klapek, zamiennej obudowy, ładowarek – mimo tego jednak nie uda nam się znaleźć pełnego telefonu, zwłaszcza w niższej cenie. Po aparaty telefoniczne musimy kierować swoje kroki do sklepów, które oferują nam profesjonalny sprzęt – zazwyczaj fabrycznie nowy, ale również używany, jeśli zdecydujemy się na zakup w komisie. Jeśli chodzi o sprzęt dodatkowy czy wymienny, to hurtownia gsm oferuje na pewno szerszy wybór w korzystniejszych cenach, niż ma to miejsce w zwykłym sklepie z akcesoriami. Jednocześnie musimy brać pod uwagę, że w sklepie otrzymamy zazwyczaj dodatkową poradę, natomiast w hurtowni będziemy zmuszeni do zakupu po zapoznaniu się ze specyfikacją.