Samochodem po Europie z aplikacją A2 DO EUROPY!

Zaplanuj wakacje z jedynym kompleksowym przewodnikiem podróży po 46 państwach w Europie! 

 • 47% Polaków planuje w tym roku wyjazd na wakacje, 34% deklaruje, że spędzi je za granicą 

(AC Nielsen na zlecenie Mondial Assistance, maj 2014)

 •   72% Polaków planujących w tym roku wakacyjny wyjazd w kraju zamierza pojechać własnym samochodem (AC Nielsen, maj 2014)
 • Polscy kierowcy postrzegani są jako jedni z najgorszych kierowców w Europie (MSZ, 2013)


Z myślą o kierowcach wybierających się w wakacyjna podróż po Polsce i innych krajach Europy, Autostrada Wielkopolska SA przygotowała pierwszy i jedyny kompleksowy mobilny przewodnik podróży A2 DO EUROPY.

Nowa aplikacja umożliwia:

 • obliczenie kosztów podróży w granicach 46 krajów europejskich,
 • uzyskanie najważniejszych informacji związanych podróżowaniem po danym państwie
 • skorzystanie z wirtualnego alkomatu.


To pierwsza i jedyna w Europie tak kompleksowa, DARMOWA aplikacja.

„Prognozy wskazują, że blisko 5 mln Polaków spędzi w tym roku wakacje poza Polską, głównie w
Chorwacji, Hiszpanii, Grecji i we Włoszech. Na letni wypoczynek wielu z nas wybierze się w podróż samochodem. Wychodząc naprzeciw potrzebom kierowców decydującymi się na podróż europejskimi autostradami, uaktualniliśmy i rozszerzyliśmy funkcjonalność aplikacji A2 DO EUROPY. W wersji letniej aplikacja pozwala zaplanować trasę do każdego miejsca w Europie. Pomoże nam zorganizować wakacyjną podróż zarówno do dużych kurortów oraz stolic europejskich, jak i mniejszych miejscowości, rzadziej odwiedzanych przez turystów. Liczymy, że dzięki tak kompleksowemu rozwiązaniu, każdy kierowca wyruszy na wakacje w pełni przygotowany, pamiętając o odpowiednim wyposażeniu samochodu, limitach prędkości, przepisach drogowych, kalkulując koszty opłat drogowych oraz szacunkowego zużycia paliwa”
– informuje Zofia Kwiatkowska rzecznik AWSA.

A2 DO EUROPY to informacje o:

 1. kosztach przejazdu w tym:

üopłatach za korzystanie z dróg/winietach

üopłatach za tunele, mosty, drogi wysokogórskie

üwysokości mandatów

üszacunkowym koszcie potrzebnego paliwa

 1. długości planowanej trasy
 2. obowiązujących limitach prędkości w danym kraju
 3. ważnych telefonach (alarmowych, konsulaty etc.)
 4. obowiązkowym wyposażeniu pojazdu w danym kraju
 5. liczbie promili w organizmie – aplikacja została wzbogacona o wirtualny alkomat, który na podstawie wprowadzonych danych, pozwala kierowcy obliczyć szacunkową liczbę promili w organizmie oraz sprawdzić ile czasu powinno upłynąć, zanim użytkownik będzie mógł bezpiecznie usiąść za kierownicą.

Dzięki geolokalizacji, aplikacja przesyła pakiet informacji dotyczących prowadzenia pojazdu w kraju,
w którym aktualnie znajduje się użytkownik. Istnieje także możliwość wyboru kraju z listy dostępnych państw.

 

A2 DO EUROPY pozawala na wyznaczenie trasy bez ograniczeń w ramach następujących państw: Albania, Andora, Austria, Belgia, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Kazachstan, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Malta, Mołdawia, Monako, Niemcy, Polska, Portugalia, Rosja, Rumunia, San Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Ukraina, Watykan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.Unknown

Aplikację A2 DO EUROPY znajdziemy na oficjalnym profilu Autostrady Wielkopolskiej SA na Facebooku (https://www.facebook.com/AutostradaWielkopolska) z możliwością mobilnego odbioru, na stronie internetowej Autostrady Wielkopolskiej SA pod adresem http://europa.autostrada-a2.pl/), a także w appstorach z opcją darmowego pobrania na smartfona.

Dodatkowo na profilu AWSA na Facebook przeprowadzona zostanie kampania informacyjna mająca na celu edukację internautów w zakresie korzystania z aplikacji A2 DO EUROPY, a także podróżowania po autostradach europejskich, obowiązujących przepisów i kultury jazdy. AWSA przygotowała również w czasie wakacji serię konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Ponadto AWSA będzie zachęcała kierowców do prewencyjnego sprawdzania stanu trzeźwości przy użyciu wirtualnego alkomatu A2 DO EUROPY.